Facebook прибрала попередження зі сторінки Сухопутних військ України

Facebook прибрала попередження зі сторінки Сухопутних військ України

Соцмережа Facebook прибрала попередження зі сторінки Сухопутних військ Збройних Сил України. Кілька днів тому користувачі виявили, що при спробі вподобати цю сторінку з'являлось попередження, в якому користувачам пропонували більше дізнатися про акаунт.

Про це повідомляє MediaSapiens, що є частиною порталу «Детектор медіа».

MediaSapiens відправив запит до Facebook із проханням пояснити ситуацію. Після цього попередження зникло, але представник компанії надіслав таку відповідь: «Ця сторінка порушила стандарти нашої спільноти, зокрема, політику щодо насильства та злочинної поведінки».

У стандартах у розділі «Насильство та підбурювання» є чіткий перелік, який контент заборонено публікувати: заяви про намір учинити насильство, пропагування насильства високого ступеня тяжкості, пропозиції послуг найманців та вбивць, погрози заподіяння фізичної шкоди, інструкції з виготовлення чи використовування зброї тощо.

У розділі стандартів щодо небезпечних осіб та організацій зазначено, що такими вважаються ті, які займаються:

  • тероризмом
  • організованим ненависництвом
  • масовим вбивством (включно із замахами)
  • торгівлею людьми
  • організованим насильством чи злочинною діяльністю.

Що саме з цих стандартів могла порушити сторінка Сухопутних військ України – у компанії не уточнили. Наразі сторінку можна вподобати без будь-яких попереджень. Останнім часом аккаунт публікував переважно дописи про міжнародні військові навчання, також був один про причетність Росії до збиття рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році.

У Командуванні Сухопутних військ заявляють, що адміністратори сторінки не отримували від Facebook жодних претензій або повідомлень про контент, який може порушувати правила спільноти. Появу попередження тут пов'язують із масовими скаргами російських ботоферм.

Видання MediaSapiens також нагадує, що нещодавно соцмережа видалила допис посла України в Чехії, в кому він критикував статтю президента Росії Владіміра Путіна, та акаунт блогерки Устини Стефанчук через допис про злочини радянської армії у Львові. Згодом допис українського посла повернули, акаунт Стефанчук розблокували та відновили її допис.