Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 16 липня 2021 р.

Rheinmetall представила концепцію модульної системи «солдатів майбутного» наступного покоління

Rheinmetall представила концепцію модульної системи «солдатів майбутного» наступного покоління

Rheinmetall вперше представила Бундесверу повну концепцію модульної системи третього покоління Future Soldier – Expanded System (IdZ-ES), також відому як Gladius.

Презентація стала першим результатом контракту на комплексне дослідження, укладеного німецькою армією з Rheinmetall у березні 2021 року. Мета дослідження – вивчити і оцінити потенційні поліпшення у версії IdZ-ES, що вже перебуває на озброєнні Бундесверу, з метою запуску виробництва солдатської системи IdZ-ES 3-го покоління.

Повна концепція покаже потенційні ризики впровадження, фактори витрат і ступінь зрілості системи, орієнтованої на завдання. Вона служитиме основою Бундесверу для підготовки пропозицій рішень щодо закупівлі IdZ-ES 3-го покоління. Дослідження повинно бути завершено до 30 травня 2022 року. Залежно від результатів, дослідження може привести до ще одного значного контракту з Rheinmetall, оскільки Бундесвер відчуває постійну потребу в передових цифрових системах для солдатів, зазначають у компанії.

Дослідження включає сім робочих пакетів, які разом складають повну систему IdZ-ES, тобто базову систему та периферію. До них відносяться функції командування, управління, зв'язку, комп'ютерів і розвідки (C4I), які, серед іншого, вивчаються на предмет відповідності програмі цифрових наземних операцій (D-LBO). Також враховуються підсистеми одягу, захисту та індивідуального обладнання; оптики і оптроніки; зв'язку з наземною технікою та літаками, а також зі зброєю і прицільними пристосуваннями.

Проміжні звіти по окремим темам повинні бути представлені 22 листопада 2021 року і 30 травня 2022 року. Остаточний звіт по всім заходам, що охоплюються дослідженням, також повинен бути представлений 30 травня 2022 року.

Під час виконання контракту будуть виготовлені тестові і пробні зразки. Rheinmetall Electronics виступає в якості генерального підрядника у проєкті, а численні компанії беруть участь в якості субпідрядників.

Контракт на дослідження заснований на двох етапах проєктування: взводних систем IdZ-ES 68 та системи Panzergrenadier. Система Panzergrenadier, що складається з IdZ-ES VJTF і нової вдосконаленої версії бойової машини піхоти (БМП) Puma, буде надана Бундесвером для розгортання передовими формуваннями НАТО – Об'єднаною оперативною групою високої готовності VJTF 2023. У березні 2021 головнокомандувач німецької армії оголосив систему Panzergrenadier «готовою до дії».