![В ЗСУ розпочали примусову вакцінацію особового складу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPcKfyjjkYSaPimXfvpizZ7Rc4NNNUs-UItySL9AdJwJQ_Iyj1VTTgq83xRHieSAdf4YRE3PYIl6M_G55CX9_8MnXdaaSn8CXVOg2vcBa3CXzpQJqCVDS-ybcRca8icq29noVKyz_TMkE/s0/384.webp)
У Збройних Силах України вакцинують 100% особового складу незалежно від наявності бажання. Відповідальність за вакцинацію покладена на командирів військових частин.
Згідно із документами, які є у розпорядженні нашої редакції, рішення про охоплення всього особового складу щепленням проти COVID-19 було прийняте головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Русланом Хомчаком за результатами службової наради з керівним складом ЗСУ та начальниками медичних закладів, яка відбулася 14 липня 2021 року.
Зазначається, що з метою збереження життя і здоров'я підпорядкованого особового складу, вжиття вичерпних запобіжних заходів проти поширення нової хвилі захворювання COVID-19 в ЗСУ, наказано організувати та провести 100% особового складу, який ще не був вакцинований.
![В ЗСУ розпочали примусову вакцінацію особового складу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLirFlZ18b1bwWxDkVB6ZcTSmzVNMp1bghBiNtv4VO0JWolGdaK6nRgngMY3UJ2rXZjbGZEv_oEY3cnnuJZaDo6ArXNYaycc4Rspqox5HjFz25w4VDlgi1dCCMdIERBmLIlBYxKRTC4r4/s1600/1.webp)
Дозволяється не вакцинуватися лише тим військовослужбовцям, що мають медичні протипоказання щодо вакцинації і це підтверджено відповідним медичним висновком.
Командири військових частин за тиждень мають відзвітуватися про завершення вакцинації першою дозою вакцини із поданням відповідних списків, а також надати копії документів, що підтверджують наявність протипоказань у тих хто не вакцинувався.
Командири аби примусити тих хто не бажає вакцинуватись виходять з ситуації по різному – не підписують рапорти на відпустки, погрожують дисциплінарними стягненнями тощо.