Закон про збільшення чисельності ЗСУ прийнято з урахуванням правки

Комітет рекомендував Верховній Раді відхилити законопроєкт про територіальну оборону

Верховна Рада прийняла законопроєкт № 5558 про збільшення чисельності ЗСУ до 261000 осіб, у тому числі 215000 військовослужбовців, при цьому змінила дату введення його в дію.

Законопроєкт підтримали 312 народних депутатів.

До другого читання у текст була внесена правка, щодо того, що закон вводиться у дію з дня введення в дію закону «Про основи національного спротиву» (тобто з 1 січня 2022 року).

Наразі законодавчо визначений ліміт чисельності складає 250000 осіб, у тому числі 204000 військовослужбовців. Така чисельність була затверджена законом у 2015 році.

Законом збільшується чисельність Збройних Сил на 11 000 військовослужбовців задля формування органів управління, військових частин і підрозділів територіальної оборони, а також розбудови системи руху опору, що передбачено законопроєктом № 5557 «Про основи національного спротиву», який також був прийнятий сьогодні.

Зазначимо, що до 10 тисяч осіб зросте чисельність постійного (кадрового) складу військ територіальної оборони, яка наразі складає 580 кадрових військовослужбовців. Крім того, військові частини територіальної оборони комплектуватимуться резервістами та військовозобов'язаними, яких призиватимуть у разі необхідності.

На 1000 збільшиться чисельність Сил спеціальних операцій для створення руху опору.

Рух опору призначений для формування осередків опору на окупованих територіях та набуття ними відповідних спроможностей; перешкоджання діям військ агресора; участі у проведенні спеціальних (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) операцій.