1-а бригада ДССТ, яку хотіли назвати «імені Героя України Георгія Кірпи», стала «імені князя Лева»

Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України

Перша бригада Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України (колишні залізничні війська) отримала почесне найменування «імені князя Лева».

Про це йдеться в президентському указі №413/2021 від 23 серпня 2021 року.

Присвоїти 1 окремій бригаді Державної спеціальної служби транспорту почесне найменування «імені князя Лева» та надалі іменувати її – 1 окрема бригада імені князя Лева Державної спеціальної служби транспорту.

Зауважимо, що у 2020 році цю частину хотіли назвати «імені Героя України Георгія Кірпи». Зокрема були ініційовані громадські обговорення, які тривали до середини листопада 2020 року.

Зі слів командира бригади полковника Андрія Коротченка, особовий склад і колектив цивільних працівників тоді одностайно визначили, що бригада повинна отримати почесне найменування «імені Героя України Георгія Кірпи». Адже Західна Україна, зокрема Львівщина, де із 1945 року дислокується військова частина залізничників, тісно переплетені з життям та трудовою діяльністю Георгія Кірпи. З 1972-го по 2000 рік він працював на різних посадах на залізниці в Закарпатті та на Львівщині. Та й у свою бутність керівником «Укрзалізниці» та Міністром транспорту України він зробив багато для розвитку залізничної інфраструктури регіону. Вшановуючи його надзвичайну працелюбність, заповзяту закоханість у свою професію, Георгій Кірпа є прикладом для тих, хто працює у сфері залізничних сполучень.

Нагадаємо, що Державна спеціальна служба транспорту України, із січня 2018 року входить до системи Міністерства оборони України і є спеціалізованим військовим формуванням, що має окремий статус й не входить зокрема до складу Збройних Сил України.

Загальна чисельність ДССТ становить 5000 осіб, у тому числі 4600 військових. Служба складається з органу управління, бригад, полків, окремих батальйонів, підрозділів охорони, органів забезпечення, навчального центру, а також закладів, підприємств та установ.