У США випробували ракету-вбивцю російських ЗРК С-400

У США випробували ракету-вбивцю російських ЗРК С-400

У США проведено випробування новітньої авіаційної протирадіолокаційної ракети AGM-88G AARGM-ER, яка має стати ефективним засобом ураження сучасних зенітних ракетних систем.

Ракету запустили з борта багатоцільового літака F-18 в районі тихоокеанського випробувального полігону США. Випробування визнані успішними.

Вважається, що модифікація AGM-88G AARGM-ER з новим ракетним двигуном і бойовою частиною забезпечить розширені можливості виявлення та знешкодження систем протиповітряної оборони великої дальності, зокрема типу російської С-400.

Northrop Grumman досягла важливих результатів у розробці ракети-вбивці російських С-400

Передбачається, що окрім винищувачів F/A-18E/F і літаків радіоелектронної боротьби EA-18G, носіями ракети також будуть винищувачі-«невидимки» F-35A/B/C (F-35A зможе нести її у внутрішньому відсіку).

Northrop Grumman досягла важливих результатів у розробці ракети-вбивці російських С-400

Комбінована система наведення дозволяє боротися зі складними сучасними системами ППО, зокрема в умовах інтенсивної радіопротидії та застосування заходів маскування й хибних цілей. Очікується, що корпус ракети буде виконаний з використанням технологій малопомітності.

Ракета збільшеної дальності виконана в циліндричному корпусі зі збільшеним діаметром (290 мм проти 254 мм попередніх версій). На зовнішній поверхні залишилися тільки хвостові рулі. Також змінилося компонування: головний відсік вміщує головку самонаведення (ГСН), за нею бойова частина, а всі інші об'єми займає двигун, якій за неофіційними даними має забезпечити збільшення дальності застосування удвічі (AGM-88E AARGM має дальність дії понад 110 км).

Northrop Grumman досягла важливих результатів у розробці ракети-вбивці російських С-400 Northrop Grumman досягла важливих результатів у розробці ракети-вбивці російських С-400