За отримання офіцерського звання по підробленому диплому, – 5 років позбавлення волі

За отримання офіерського звання по купленому диплому, – 5 років позбавлення волі

Чернігівський районний суд засудив викладача циклової комісії навчального центру «Десна», який отримав офіцерське звання завдяки підробленому диплому спеціаліста.

В ході розслідування встановлено, що військовослужбовець за контрактом у квітні 2018 року, діючи з корисливих мотивів з метою призначення на вищу посаду та отримання військового звання «молодший лейтенант», надав керівництву копію свідомо підробленого диплома спеціаліста, виданого Чернігівським державним технологічним університетом, хоча в указаному вищому навчальному закладі ніколи не навчався. Таким чином він вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Надалі, ввівши в оману посадових осіб військової частини, Командування Сухопутних військ та Міністерства оборони, він був направлений на курси військової підготовки осіб сержантського складу з вищою освітою та отримав військове звання «молодший лейтенант».

У результаті незаконного присвоєння офіцерського військового звання, фігуранта було призначено на посаду викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини, де він незаконно одержав відповідне грошове забезпечення.

4 серпня 2021 року Чернігівський районний суд, прийнявши до уваги докази, надані стороною обвинувачення – Деснянською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері, визнав обвинуваченого військовослужбовця винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358 та ч. 3 ст. 410 КК України, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.

Обвинувачений визнав свою вину повністю.

Взявши до уваги те, що обвинувачений активно співпрацював зі слідством, раніше не судимий та є учасником бойових дій, суд звільнив його від відбування основного покарання, за умови якщо він протягом 2 років не вчинить нового кримінального правопорушення.

Також на підставі ст. 54 КК України суд ухвалив призначити фігуранту додаткове покарання у виді позбавлення офіцерського військового звання «лейтенант».


За інформацією пресслужби Спеціалізованої прокуратури у військовій
та оборонній сфері Центрального регіону