![«Заклятий місяць» Аліси Гаврильченко](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjS65NNEphaJc0l4IqDTHjlgSyDVA1QbIiSw50RuEKAlwkTYIhxb9fEFRabdaBHZ9U0LPHrGr7coK6WxBaFkspI6oijvabpCFMI6Ypt8Cb6abdtScYDABCMioPjINztg6M131KI9NlRI5U/s0/zaklyatyj-misyacz-alisa-gavrylchenko.jpeg)
У 2021 році у світ вийшло кілька літературних новинок від українських авторів, які пишуть про військо, бойові дії на сході України та людей, які опинились у складній життєвій ситуації.
«72. Записки комбата» Олександра Вдовиченка
![72. Записки комбата» Олександра Вдовиченка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxlq8odnO35shC7m7YrKEHR9IJzeeZWBke53gNH7eHltCMmah3uK8MTHAwta-rxILdEakAdrHV9INsdaOMK-Vvls6f4W00Wgvc6Edtk-io5ar5r386vL1sWYBmTQbKb5M-ZJ2T4O5jeD8/s0/72.-zapysky-kombata-oleksandr-vdovychenko.jpeg)
Ця книга заслуговує на першочергову увагу, адже її автором є справжній досвідчений військовий. Автор із позивним «Слов’ян» передав усі пережиті події російсько-української війни у своєму динамічному стилі. У книзі поєднано кінематографічне бачення всього, але виклад історії чесний, відвертий та іноді навіть доволі жорстокий. Точне описання персонажів та їхніх характерів, просте і достовірне викладення, серйозність і оцінка зсередини – саме так можна характеризувати новий український літопис, історія якого твориться вже на наших очах.
«Congo – Донбас. Гвинтокрилі флешбеки» Василя Муліка
![«Congo – Донбас. Гвинтокрилі флешбеки» Василя Муліка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirpr3z5_YQVp8YOJM_ZgA60AySbmLgF9lnENsw_b3LdMsHMOarpKG66r4LFTqgfA50snCf7hQ2iMq_Iyijc5OnWZnAVCZziCefmHZdJlWospbitEQBfkTvrhUXVE5jGWatGSlUW8LFpOM/s0/congo-%25E2%2580%2593-donbas.-gvyntokryli-fleshbeky.png)
Про них не так часто говорять. Ще менше знають. Але вони серед нас. Безмежно волелюбні, трошки божевільні і дуже щасливі. Наші льотчики – наші професіонали. Вони працюють, воюють та гинуть. Таке їхнє життя. Книга розповідає про українських вертолітників під час війни на сході України та в миротворчій місії в Демократичній Республіці Конго.
Книга вмістила в себе все про льотчиків: їхнє життя, службу, емоції, надії та страхи. Вона переповнена вірністю до своєї Батьківщини та ненавистю до ворога. Саме завдяки особливому прийому написання — як це все переживав безпосередній учасник бойових дій, читач разом з оповідачем відчуває захоплення від польоту та страхіття війни. А ще, окрім постійного хвилювання, читача очікує справжній авіаційний гумор. Ось вони, справжні гвинтокрилі флешбеки!
«Заклятий місяць» Аліси Гаврильченко
![«Заклятий місяць» Аліси Гаврильченко](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjS65NNEphaJc0l4IqDTHjlgSyDVA1QbIiSw50RuEKAlwkTYIhxb9fEFRabdaBHZ9U0LPHrGr7coK6WxBaFkspI6oijvabpCFMI6Ypt8Cb6abdtScYDABCMioPjINztg6M131KI9NlRI5U/s0/zaklyatyj-misyacz-alisa-gavrylchenko.jpeg)
Детективний трилер у жанрі нуар розповідає про сучасну Україну. Неподалік окупованого Донецька збито пасажирський Boeing 777, що летів рейсом Амстердам – Куала-Лумпур. На цьому літаку була донька китайського мільярдера, яка мала при собі рідкісний діамант під назвою «Блакитний Місяць».
Тіло дівчини було знайдено, проте від діаманта не залишилось і сліду. На його пошуки вирушили довірені люди китайського мільярдера та безліч інших, кожен з яких має свою мету щодо знахідки. Скільки ще проллється крові під «Блакитним Місяцем», який вже встигли прозвати «заклятим»?
«Намальовані люди» Міли Іванцової
![«Намальовані люди» Міли Іванцової](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhz8-9IjCSGb51zq3nMeBuLu7s-QcvbKjlOMEa8VE5fT_I-fewVcvd6M-HHwA5H_GUZxithx3nzYORyHfFWrvja5HfbZoOMIrW7sleK0nrdVm5J3yJhxBuxrfSLNiCjlAkivFQ-pIBbYsk/s0/namalovani-lyudy-mila-ivanczova.jpeg)
Роман представляє собою розлогу хроніку подій зими 2013–2014 років.
Героями є звичайні люди, котрі потрапили в нестандартні ситуації.
У книзі йдеться про Майдан та антимайдан, про людей, які повстали проти злочинної влади за людську гідність, про силовиків, про тих, кого це взагалі не торкнулося, про художників та медиків, підприємців і студентів, чоловіків та жінок, молодь і людей поважного віку.
У цій книзі кожен знайде себе. А авторка влучно написала твір не з однієї позиції, а зобразила погляд на події з обох сторін барикад.
Підготувала Ольга Вікарчук для АрміяInform