Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 27 вересня 2021 р.

На Росії створили новий кулемет РПЛ-20, що замінить РПК-16

На Росії створили новий кулемет РПЛ-20, що замінить РПК-16

Російський концерн «Калашников» випробовує 5,45-мм кулемет РПЛ-20, який має замінити у військах РПК-16, що отримав цілий ряд зауважень через недоліки, частину з яких просто неможливо виправити.

Про початок випробувань нового ручного кулемета 22 вересня повідомив генеральний конструктор концерну Сергій Ужумцев в інтерв'ю російському виданню «РІА Новини».

Нагадаємо, що про плани створити для російської армії новий кулемет стало відомо у середині 2020 року. Прототип РПЛ-20 (рос. ручной пулемёт ленточный образца 2020 года) вперше показали на форумі «Армія-2020».

РПЛ-20 створювали, як реакцію на підсумки військово-дослідної експлуатації кулемета РПК-16 (РПК зразка 2016 року). Повідомлялось, що РПК-16, який мав замінити ручні кулемети РПК-74М, не дозволяє реалізувати деякі нові рішення, які важливі для військових.

Якщо РПК-16 зберігав традиційну схему автомата Калашникова (газовідвідна автоматика з довгим ходом поршня, замикання поворотом затвора, стрільба з закритого затвора) то стосовно РПЛ-20 у концерні заявили, що цей кулемет є новою конструкцією, а не похідної від широко поширеної серії автоматів Калашникова.

Конструктивно кулемет РПЛ-20 найбільше схожий на єдиний кулемет Калашникова ПКМ, розгорнутий «догори ногами». У ньому використовується газовідвідна автоматика із замиканням ствола поворотним затвором, газовий поршень з довгим робочим ходом розміщений над стволом. Стрільба ведеться з відкритого затвора, тільки автоматичним вогнем. Патрони подаються з нерозсипної металевої стрічки, спеціально створеної концерном для цього кулемета (магазинне живлення не передбачене). Подача стрічки – справа наліво.

Патронний короб вміщає 100 набоїв 5,45х39 мм. Запобіжник двосторонній, приклад складаний у бік, регульований по довжині. Вага залежить від довжини ствола: з коротким – 5,2 кг, з довгим – 5,5 кг. Кулемет оснащений рейкою Пікатінні для кріплення прицілів та інших аксесуарів.

Загальна довжина нового кулемета 1085-1145 мм, довжина (довгого) ствола 590 мм.

Кулемет може увійти до складу перспективної екіпіровки наступного покоління «Сотник».

Нагадаємо, що попередник – РПК-16 – ручний кулемет, розроблений концерном «Калашников» на базі АК-12, як система, що поєднує риси легкого кулемета та важкої штурмової гвинтівки. Має можливість установки різних типів важких стволів (415 та 580-мм), два варіанти живлення набоями – штатний магазин АК, або магазин барабанного типу на 95 набоїв. Калібр – 5,45 × 39 мм, вага «пустого» – 4,5 кг, скорострільність – 700 пострілів на хвилину.

На Росії створять новий кулемет, що замінить РПК-16 Ручний кулемет РПК-16