вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Генеральний штаб офіційно підтвердив бойове застосування Bayraktar TB2 на Донбасі

Генштаб офіційно підтвердив застосування Bayraktar TB2 на Донбасі

Генеральний штаб Збройних Сил України офіційно підтвердив бойове застосування розвідувально-ударного безпілотного комплексу «Байрактар» на Донбасі.

«Сьогодні, 26 жовтня 2021 року, за наказом Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Валерія Залужного районі проведення Операції об'єднаних сил вперше відбулося бойове застосування розвідувально-ударного безпілотного комплексу «Байрактар», – повідомила пресслужба Генерального штабу о 21 годині 26 жовтня.

Повідомляється, що з 14:25 до 15:15 батарея гаубиць Д-30 російсько-терористичних військ здійснювала обстріл позицій Об’єднаних сил в районі населеного пункту Гранітне. Два військовослужбовці Збройних Сил України під час обстрілу зазнали поранення, один з них загинув. З початком обстрілу, через СММ ОБСЄ було невідкладно висунуто вимогу щодо припинення вогню, надіслано ноту дипломатичними каналами. Втім, окупанти не реагували.

З метою змушення ворога до припинення вогню, за наказом Головнокомандувача ЗС України було застосовано «Байрактар». Безпілотний літальний апарат не пересікав лінії зіткнення і керованою бомбою знищив одну гармату з розрахунком російсько-окупаційних військ.

Після цього обстріли українських позицій припинилися.

Наразі в арсеналі Повітряних Сил та ВМС України вже є два комплекси (12 літальних апаратів) оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів турецького виробництва Bayraktar TB2. Додатково у 2021-2022 роках планується придбати ще чотири комплекси (24 дрони).
Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 11.11.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...