Французька армія почала отримувати перші снайперські гвинтівки SCAR-H PR

Французька армія почала отримувати перші снайперські гвинтівки SCAR-H PR

Армія Франції починає перехід на нову снайперську гвинтівку SCAR-H PR від бельгійської компанії FN Herstal. Вона має замінити FR-F2, яка була прийнята на озброєння у 1984 році.

Першою нову снайперську гвинтівку SCAR-H PR отримує 27-а гірськострілецька бригада, потім має надійти на озброєння всіх гірських військ, а надалі стати основною снайперською зброєю армії Франції, повідомило міноборони країни.

SCAR-H PR штатно комплектується оптикою Schmidt & Bender SCAR-H PR штатно комплектується оптикою Schmidt & Bender

Перехід на SCAR-H Precision Rifles був анонсований ще у 2019 році, а контракт з FN Herstal охоплює 2600 одиниць. У планах, до 2023 року поставити на озброєння 2235 одиниць.

Стара FR-F2 Стара FR-F2

SCAR-H PR, що виконана під патрон 7,62х51 мм, за інформацією Міноборони Франції, забезпечує ефективний вогонь на відстані до 800 метрів. Відповідно до умов контракту вона комплектується оптикою Schmidt & Bender, глушником, сошками та іншими аксесуарами.

Загалом ця снайперська зброя базується на відомій штурмовій гвинтівці FN SCAR під патрон 5,56х45 мм, яка потроху набирає популярності не тільки серед підрозділів спеціального призначення, але й у регулярних арміях світу. Зокрема на неї переходить армія Бельгії та Португалії, крім того, її отримали чилійські морські піхотинці та перуанська армія.

SCAR-H Precision Rifles SCAR-H Precision RiflesВикористані джерела:
Defense Express