Чому не варто скасовувати призов до армії під час війни з РФ

звільнення від призову в Черкасах

У зв'язку з військовою реформою, з 2023 року в Україні можливе скасування строкової служби. Однак в умовах загострення на фронті це рішення було б неприйнятним та передчасним.

Таку думку, у матеріалі видання «Апостроф»,словив експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан. Він вважає, що скасування призову вигідне Кремлю.

На думку авторів ідеї скасування строкової військової служби, її може замінити система територіальної оборони, яка зараз створюється в державі. Але напередодні війни, з 1 січня 2014 року, в Україні також було скасовано призов, що багато в чому призвело до неготовності армії до відбиття збройної агресії з боку Росії.

Він вважає, що в умовах загострення ситуації на фронті таке рішення, якщо звісно воно буде ухвалене, є абсолютно неприйнятним та передчасним. Воно не відповідатиме ситуації, яка склалася в Україні, і не сприятиме зміцненню обороноздатності нашої держави.

У деяких демократичних країнах армія формується лише на професійній основі, але в Україні зараз є проблеми з постачанням озброєння, військової техніки та боєприпасів. Є невирішені логістичні питання, пов'язані із харчуванням військовослужбовців. Щодо фінансування особового складу, то заборгованість доходить до 3 млрд грн.

«Нам зараз потрібно нарешті запускати військово-промисловий комплекс, щоб створювати власні озброєння та військову техніку. Потрібно закуповувати сучасне озброєння, ті ж самі «Байрактари», наприклад. Це по-перше», – пише Василь Богдан.

Для ілюстрації своєї думки він навів приклад Ізраїлю.

«По-друге, яскравим прикладом того, як потрібно ставитися до своєї обороноздатності, є Ізраїль. Там строкову службу проходять усі фізично здорові громадяни країни – чоловіки та жінки. Це формує відповідний фонд, резерв для територіальної оборони та збройних сил Ізраїлю. Це також дає можливість у стислий термін мобілізувати частину населення та дати відсіч агресорам», – розповів експерт з питань безпеки.

Таким чином, рішення про скасування призову, якщо воно буде реалізовано, буде непрофесійним, популістським, необґрунтованим і завдасть шкоди обороноздатності України, вважає Василь Богдан.


Даний матеріал належить до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.