Індія локалізує виробництво українських корабельних турбін

Індія локалізує виробництво українських корабельних турбін

Виготовлення окремих компонентів корабельних газотурбінних двигунів виробництва українського підприємства НВКГ «Зоря»-«Машпроект» частково локалізують в Індії.

Про це йдеться в угоді, яку підприємство Укроборонпрому підписало з індійською державною компанією Bharat Heavy Electricals Limited (BHEL), повідомляють еа підприємстві.

За словами гендиректора НВКГ Олексія Жуковця, ця угода підвищить конкурентоспроможність продукції підприємства та розширить можливості для участі у нових проєктах.

«Угодою ми закріпили результати тривалої 6-річної взаємодії з BHEL щодо визначення формату співробітництва, технічних можливостей та подальших перспектив. Реалізація проекту локалізації значно підвищує конкурентоспроможність нашої продукції на ринку Індії. Ми значно зміцнили свої позиції та розширили можливості для участі у нових проектах. Сьогодні ми маємо підстави говорити про застосування нашої техніки для кораблів індійських ВМС у довгостроковій перспективі», — зазначив очільник підприємства.

Часткова локалізація відбуватиметься за ліцензійним контрактом із виплатою BHEL відповідного роялті на користь ДП «Зоря»-«Машпроект».

На підприємстві також нагадали, що за умовами індійської державної програми розвитку країни Make in India, під час ухвалення рішення про співпрацю з іноземними партнерами, перевага віддається тим компаніям, виробництво продукції яких хоча б частково локалізовано в Індії.

Нагадаємо, що у вересні ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» уклало контракт з Goa Shipyard Limited на постачання двох агрегатів М7Н.2 для ВМФ Індії. Загалом було підписало контрактів на 100 млн доларів США.

Українськими агрегатами зокрема оснащуються фрегати проєкту 11356, два з яких раніше не змогли добудувати для ВМФ РФ саме через відсутність українських турбін. Перший з цих фрегатів цього місяця спустили на воду у Калінінграді (РФ), другий перебуває на завершальному етапі будівництва та планується до спуску на воду на початку 2022 року. Будівництво ще двох фрегатів локалізують на індійській корабельні Goa Shipyard Limited.