Львівська мерія створила управління тероборони

Львівська мерія створила управління тероборони

«Я б дуже хотів, щоби наступний рік був для нас пріоритетним у плані територіальної оборони. Наше завдання як країни зараз – вижити», — заявив мер Львова Андрій Садовий.

Сьогодні на сесії Львівської міської ради озвучили запит про необхідність розроблення заходів для забезпечення територіальної оборони в регіоні, зважаючи на можливе вторгнення російських військ. Також було запропоновано створити ініціативу щодо протидії відкритим та гібридним загрозам територіальній безпеці місцевих громад, а межах міської ради Львова — створити робочу групу з цього питання.

На сесії проголосували ухвалу щодо трансформації управління з питань надзвичайних ситуацій в управління надзвичайних ситуацій та територіальної оборони.

«Керівник юридичного департаменту підготувала проєкт ухвали й ми переформатовуємо роботу управління надзвичайних ситуацій — це буде управління надзвичайних ситуацій та територіальної оборони. І ми повинні попрацювати щодо штатного розпису, кількості працівників і нового функціоналу. Тому що надзвичайні ситуації і територіальна оборона — це надзвичайно близька справа, ми повинні продумувати можливі нестандартні ситуації», — сказав Садовий.

Добре, що прийнятий закон про національний спротив, але коли його приймали, виконували доручення, щоб було фінансування з 2022 року. Зараз Кабмін працює над підзаконними актами. Думаю, що цей закон потребуватиме коригування з точки зору реалій сьогоднішнього часу і тих загострень, які ми бачимо на кордонах нашої країни. Тому наше завдання – бути помічними. Ми, як місто, маємо бути ініціаторами процесу», — зауважив мер Львова.

Як відомо, 20 жовтня головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний затвердив план формування Сил територіальної оборони України, які створюються відповідно до закону «Про основи національного спротиву».

Нагадаємо, що Ukrainian Military Pages раніше вже писали, що для того, щоб запрацювала оновлена тероборона та рух опору, згідно з законом про основи нацспротиву, мають бути підготовлені близько 20 різних нормативно-правових актів. Водночас, згідно з прикіецевими положеннями закону, в уряду на це є час до липня 2022 року, адже законом надано шестимісячний строк з дня набрання чинності законом, що відбудеться з 1 січня 2022 року.