У Києві перевіряють готовність бомбосховищ

російський авіаудар

Міноборони України прогнозує ракетно-бомбовий удар по критичній інфраструктурі країни, а потенційні людські втрати у разі російського вторгнення оцінюються у 10 тисяч осіб на добу.

Нагадаємо, що минулого місяця заступник міністра оборони України Анатолій Петренко на безпековому форумі, який проходив у Канаді, повідомив, що поблизу українських кордонів почалося патрулювання російських стратегічних бомбардувальників Ту-160 та Ту-22, і Україна стурбована можливим використанням ракет по цивільній, критичній інфраструктурі.

Водночас ексміністр оборони Степан Полторак на Київському безпековому форумі заявив, що у випадку повномасштабної агресії РФ, залежно від застосованих засобів ураження, денні бойові втрати за попередніми розрахунками сягатимуть 10 тисяч осіб.

В умовах перманентної збройної загрози з боку РФ у Києві перевіряють бомбосховища.

Як зазначили у Департаменті муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації, до регулярних перевірок залучаються представники Головного управління ДСНС України у м. Києві та комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація».

Загалом на сьогодні районними державними адміністраціями Києва сплановано використання 514 сховищ та 4415 споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів — 3687 цокольних та підвальних приміщень, 409 підземних паркінгів, 272 підземні переходи, 47 підземних приміщень метрополітену.

Укриття та сховища перевіряються на відповідність вимогам до споруд подвійного призначення, оцінюється їх санітарно-технічний стан та комплектування.