З інвалідністю можна служити в десанті й ССО, але не в теробороні

тероборона

У територіальній обороні можуть служити лише придатні за станом здоров'ям – Міністерство оборони оновило перелік військових частин, куди дозволяється приймати поранених та скалічених на службі військових, які визнані непридатними до військової служби.

Попередній перелік, який був затверджений у 2018 році наказом № 510 втратив чинність.

Згідно з новим переліком, затвердженим наказом № 376 від 9 грудня 2021 року, військовослужбовці, що отримали під час служби інвалідність можуть продовжувати служити, або можуть бути прийняті на службу у 475 військових частин, навчальних центрів, закладів та установ, включно з Міністерством оборони.

При цьому у переліку є практично всі бойові частини Збройних Сил України, включно з танковими, механізованими та артилерійськими бригадами, десантно-штурмовими бригадами та бригадами морської піхоти, а також деякими небойовими частинами Сил спеціальних операцій. Водночас у переліку взагалі відсутні бригади та батальйони територіальної оборони.

Подивитись весь перелік можна тут »»

Зауважимо, що для військових, які мають серйозні обмеження по здоров'ю відкриті не всі посади у частинах з переліку. Список посад для військовослужбовців визнаних непридатними до військової служби, затверджений наказом МОУ від 14 серпня 2018 року №410.

Зокрема для сержантів та солдатів визначені такі посади: штаб-сержант 1,2,3-ї категорій, сержант-менеджер (кадрового центру або органу управління ЗСУ), начальник лабораторії, помічник начальника служби, помічник коменданта, відповідальний виконавець, діловод, дефектувальник, бібліотекар, кіномеханік, комірник, контролер, кравець, кресляр, лаборант, метеоролог, метеоспостерігач, статистик та фотограф.
Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

оновлено [оригінальна публікація 24.08.20] Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) ...