Міноборони затвердило новий перелік військових частин в яких можна служити з інвалідністю

Міноборони затвердило новий перелік військових частин, в яких можна служити з інвалідністю

Міноборони затвердило новий перелік органів військового управління, військових частин, закладів та установ, в яких можуть служити військові, що були поранені, отримали травми або каліцтва та визнані непридатними до військової служби.

Перелік затверджено наказом Міноборони № 376 від 9 грудня 2021 року. Відповідно попередній перелік, що був затверджений наказом № 510 від 10 жовтня 2018 року втратив чинність.

Відразу зауважимо, що у переліку є практично всі бойові частини Збройних Сил України, включно із бригадами Десантно-штурмових військ, а також деякі небойові частини Сил спеціальних операцій. Натомість взагалі відсутні військові частини територіальної оборони.

Нагадаємо, що перелік конкретних посад для військовослужбовців визнаних військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби, був затверджений наказом МОУ від 14 серпня 2018 року №410. У 2019-2020 роках він тричі уточнювався шляхом внесення змін.

Ці накази видані на виконання прийнятого у квітні 2018 року закону, що надав можливість продовжувати або вступати на військову службу військослужбовцям, що були поранені, отримали травми або каліцтва під час виконання обов’язків військової служби та визнані непридатними до служби за станов здоров'я.

Щодо нового переліку частин, то тепер він виглядає так: