З 1 лютого підвищують грошове забезпечення військовиків Нацгвардії, прикордонників та поліцейських

З 1 лютого підвищують грошове забезпечення військових Нацгвардії, прикордонників та поліцейських

Вже з 1 лютого буде підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії, Держприкордонслужби, рятувальників та поліцейських.

Збільшити зарплати працівникам системи МВС усіх категорій на 10% доручив Президент. Про це сьогодні, 11 січня, повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

«Належне грошове забезпечення працівників системи МВС було і є моїм пріоритетом з перших днів роботи на посаді міністра. Головний підхід – підвищувати зарплати й виплати необхідно системно й планово, базуючись на досягненні конкретних результатів роботи», – зауважив він.

Денис Монастирський додав, що команда шукала рішення цієї непростої проблеми. І з нового року є перші результати. «Враховуючи, що у бюджетах на останні два роки не було закладено коштів на підвищення грошового забезпечення, а доплати відбувались точково, за рахунок так званого ковідного фонду, на 2022 рік в законі про держбюджет на це передбачено додаткових 2,8 млрд грн. Лише на зарплати Нацполіції додатково виділено 1 млрд грн», – зазначив міністр.

Міністр наголосив, що кошти для підвищення заробітних плат вдалось отримати завдяки спецоперації «Акциз». Її розпочато проти нелегальної реалізації підакцизних товарів з 1 листопада минулого року. Це, за інформацією ДПС, тільки за два останні місяці 2021 року забезпечило надходження додаткових 2,3 млрд грн.

«Тож підвищення зарплати базується на конкретних результатах роботи нашої команди. Моя позиція – всі кошти, які додатково надходять до бюджету по акцизних платежах мають скеровуватись на підвищення оплати праці працівників системи МВС, які, дбаючи про безпеку українців, щодня ризикують власним життям та здоров’ям», – зазначив Денис Монастирський.

Також він повідомив, що вже з лютого буде відновлено право поліцейських та рятувальників на пільговий фінансовий лізинг на житло.

Щодо грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ, то вони підвищення мають чекати до 2023 року. Адже попри обіцянки підвищити виплати у на 2022 році, Президент 30 грудня підписав указ, який передбачає незначне підвищення лише за рік – з 1 січня 2023 року.

Військові навіть зареєстрували чергову електронну петицію №22/131480-еп до Президента, в якій вимагають «у зв’язку з ганебним фінансовим становищем, а саме грошовим забезпеченням військових, котрі кожного дня виконують свої обов’язки для захисту Батьківщини – негайно створити законопроект про «Термінове збільшення грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України з січня 2022 року».

Зауважимо, що останнім часом, особливо впродовж 2019-2021 років, ЗС України стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці – грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні складає лише 73%.

Останній раз грошове забезпечення у Збройних Силах України підвищували ще у 2019 році, під час президентства Петра Порошенка. Зокрема наприкінці грудня 2018 року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про підвищення грошового забезпечення з 1 січня 2019 року.