Директор ТОВ «Балістика» запатентував жіночий бронежилет

Жінкам дадуть рік щоб стати на військовий облік

Олександр Довгий – керівник вітчизняної компанії «Балістика» – виробника засобів захисту, запатентував жіночий бронежилет, який було розроблено на запит Національної гвардії.

Автор розробки вказує, що сьогодні існують бронежилети та плитоноски, які мають стандартизовану форму, яка задана саме формою плити. Вони не враховують особливості анатомічної будови жіночого тіла, що створює дискомфорт при експлуатації виробу.

Директор ТОВ «Балістика» запатентував жіночий бронежилет

Водночас бронежилет, що патентується, має систему демпферів розташовану на внутрішній частині передньої деталі бронежилета між бронеплитою та тілом користувача, не впливаючи на форму самої бронеплити, з можливістю утворення відповідної ніші, для компенсації анатомічних особливостей користувачок – грудей.

Крім того, такий варіант жилета годиться для чоловіків з розвинутими грудними м’язами.

Система демпферів складається з трьох об'ємних подушок — центральної верхньої та двох нижніх. Форма демпферів дає можливість заповнити об'єм між виступаючими частинами тіла та створити відповідні ніші. Зазначається, що бронежилет пропонованої конструкції може бути виготовлений на існуючому швейному обладнанні.

Директор ТОВ «Балістика» запатентував жіночий бронежилет

Нагадаємо, що кілька дослідних бронежилетів ТОВ «Балістика» були передані на тестування військовослужбовцям-жінкам 1-ї Президентській бригаді оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України.

Зауважимо, що це не перший запатентований жіночий бронежилет в Україні. Зокрема у 2017 році патент на жіночий бронежилет отримали Андрій Курганський та Тетяна Круглик.

жіночий бронежилет Курганський