Тероборона забезпечена зброєю на 100%

Тероборона забезпечена зброєю на 100%

Підрозділи Сил тероборони забезпечені стрілецькою зброєю і боєприпасами на 100%.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів командувач Сил територіальної оборони Збройних Сил України бригадний генерал Юрій Галушкін.

«Стрілецькою зброєю і боєприпасами ми укомплектовані на 100%. Наше завдання – в найкоротшій термін зробити так, щоби ми могли скористатися, у разі потреби, цією зброєю, боєприпасами якнайшвидше», – сказав командувач.

Водночас він зауважив, що наразі ця зброя не зберігається безпосередньо у військових частинах тероборони через неготовність пунктів постійної дислокації з обладнаними кімнатами для зберігання зброї.

«Зброя і боєприпаси – це ті речі, які необхідно ще й уміти зберігати. Тобто ми не можемо привезти в батальйон машину автоматів, розвантажити їх на купу і не мати можливість її охороняти. У повсякденній життєдіяльності зброя і боєприпаси мають охоронятися. Для того, щоб вони охоронялися, треба мати спеціальні приміщення, відповідно обладнані, у тому числі, протипожежною сигналізацією. Сигналізацією, яка має бути виведена на пульти структурних органів Національної поліції України. Ми маємо організувати цілодобове чергування, і тоді – так, ми завеземо цю зброю», – зазначив Юрій Галушкін.

Втім розв'язати основні проблеми з виділенням пунктів дислокації, за словами командувача, мають в найкоротший період. А ось вже ремонти у цих приміщеннях робитимуть пізніше.

«Звичайно, є певні складності, адже у нас немає у кожній області пункту постійної дислокації з ремонтом, з кімнатами для зберігання зброї, зі складами для зберігання матеріально-технічних засобів, з сигналізацією тощо. Але ще раз хочу зауважити, що створення дієвої системи управління, над якою ми зараз працюємо, наявність у кожного батальйону і бригади свого резерву територіальної оборони, сформованого з жителів цієї області чи району, наявність бронежилету, каски, зброї – дає можливість нам отримати підрозділ, готовий воювати. А те, що немає ремонту в приміщенні, це зараз не так важливо. Пізніше дійдемо до високого рівня матеріально-побутового забезпечення, але наше головне завдання сьогодні – бути готовими до спротиву і бути готовим у найкоротший час», – сказав командувач.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»