Зеленський підписав указ про збільшення армії на 100 тисяч

ЗСУ

Президент Зеленський підписав указ № 36/2022 про перехід України до засад професійної армії та збільшення протягом наступних трьох років чисельності ЗСУ на 100 тисяч осіб.

Підписання документа відбулося під час виступу глави держави на відкритті сьомої сесії IX скликання Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Розроблено указ про зміцнення обороноздатності держави і привабливості військової служби. Ним передбачено збільшення грошового забезпечення усіх військових до рівня не нижче трьох мінімальних заробітних плат. Перехід України до засад професійної армії. Розроблено систему кар’єрного росту офіцерів, а також збільшення протягом наступних трьох років чисельності ЗСУ на 100 тисяч осіб професійної армії», – сказав Президент.

Крім того, йдеться про створення додаткових 20 бригад ЗСУ. «Цей указ – це старт переходу Україну на професійну армію. Цей указ не тому, що скоро війна, а для того, щоб скоро і надалі був мир в Україні», – наголосив Глава держави.

Він зазначив, що у документі йдеться і про розробку нової концепції житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів та членів іх сімей.

Також указ передбачає збільшення термінів контрактів для військових.

Президент додав, що військова технічна допомога Україні з 2014 року найбільша і продовжує надходити. А головна філософія України незміна, і ми продовжуємо її дотримуватись: «Вона проста і зрозуміла – ми цінуємо підтримку всіх. Ми розраховуємо тільки на себе. Ми – сильна країна, у нас прекрасні дипломати, краще за них лише наші військові. Ми маємо захищати тих, хто захищає нас».

Нагадаємо, що наразі чисельність Збройних Сил України визначена законом у кількості, яка не перевищує 261 000 осіб, у тому числі 215 000 військовослужбовців.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»