Верховна Рада дозволила Уряду виділяти гроші на потреби оборони без погодження з парламентом

Президент уточнив перелів шефів військових частин

Верховна Рада схвалила законопроєкт № 7100, який дозволяє Кабінету Міністрів перерозподіляти гроші на національну безпеку та оборону без погодження з парламентом.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законом внесено зміни до Бюджетного кодексу у зв’язку з посиленням збройної агресії Російської Федерації проти України, визнанням самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України та з метою забезпечення здійснення видатків на національну безпеку і оборону, якими установлено, що у 2022 році:

не застосовуються: абз. 3 ч. 2 ст. 4; ст. 23 щодо обов’язковості погодження з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету рішення Уряду про перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету; ч. 3 ст. 24; ч. 3 ст. 27; ч. 1 ст. 52; ч. 2 ст. 54; ст. 55 БК.

Законом надано право Кабінету Міністрів України приймати рішення:

  • за погодженням з Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України щодо скорочення видатків і кредитування державного бюджету та їх спрямування до резервного фонду державного бюджету з метою використання на потреби ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних та інших державних органів, залучених до виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави;
  • щодо порядку застосування і розмірів державних соціальних стандартів та гарантій, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Законом встановлено, що міжбюджетні відносини регулюються відповідно до закону про Державний бюджет на відповідний період на засадах, що забезпечують виконання органами державної влади та місцевого самоврядування покладених на них завдань і функцій у такий період.

Згідно із Законом, виконання повноважень органами Казначейства на відповідній території України може здійснюватися в особливому режимі у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та діє протягом трьох місяців.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»