Запроваджується щомісячна виплата за ордени

Воєнні нагороди для України

Верховна Рада схвалила закон щодо запровадження щомісячної виплати грошової допомоги громадянам, подвиги яких під час захисту України відзначено орденом «Золота Зірка», орденом Богдана Хмельницького та орденом «За мужність».

Відповідний законопроєкт № 7141 підтримали 309 народних депутатів.

Закон спрямований на створення належних умов для життєзабезпечення деяких категорій громадян з-поміж осіб, які мають особливі заслуги перед Україною та брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та членів їх сімей, шляхом встановлення їм грошового забезпечення.

Щомісячна виплата грошової допомоги встановлюється у розмірах:

  • трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року, — особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»;
  • двох мінімальних заробітних плат — лицарям ордена «Богдана Хмельницького» трьох ступенів (повні лицарі);
  • однієї мінімальної заробітної плати — кавалерам ордена «За мужність» трьох ступенів (повні кавалери);
  • у розмірах від трьох до однієї (у розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року, членам сімей померлих або нагороджених посмертно вищевказаних Захисників України.

Також закон розширює перелік осіб, які мають особливі заслуги перед Україною. Відповідно до його положень, до деяких категорій громадян з-поміж осіб, які мають особливі заслуги перед державою, належать:

  • Герої України, яким починаючи з 2014 року вручено орден «Золота Зірка»;
  • особи, яких починаючи з 2014 року нагороджено орденами «Богдана Хмельницького» трьох ступенів;
  • особи, яких починаючи з 2014 року нагороджено орденами «За мужність» трьох ступенів;
  • особи, яких починаючи з 2014 року нагороджено орденами «княгині Ольги» трьох ступенів.

Закон чітко визначає осіб, які є членами сім’ї загиблих громадян з-поміж осіб, які мають особливі заслуги перед Україною та на яких також поширюється дія цього закону.

Схвалений Радою закон України очікує підпису Голови Верховної Ради України Руслана та Президента України. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2023 року.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»