Україна запросила у США балістичні ракети

Україна запросила у США балістичні ракети

Для продовження наступу і звільнення територій окупованих російськими загарбниками, Україна запросила у США 29 видів зброї, зокрема тактичні балістичні ракети.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на документ направлений українським Урядом американському Конгресу.

У документі перераховуються десятки типів озброєнь, які на думку Києва, знадобляться для продовження наступу до 2023 року. Серед них танки, дрони, артилерійські системи, протикорабельні ракети Harpoon та 2000 ракет для ракетних систем HIMARS.

Також Україна просить надати тактичні ракети MGM-140 ATACMS (Army Tactical Missile System), що мають дальність ураження понад 300 км.

Видання зазначає, що запит надійшов після того, як Збройні Сили України розбили російські війська на північному сході України.

У нещодавно опубліковані статті Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного та першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки генерал-лейтенанта Михайла Забродського наголошувалось щодо необхідності застосування комплексного підходу до переоснащення артилерії, ракетних військ, тактичної авіації та Військово-Морських Сил ЗС України та інших складових їх могутності.

«Тільки в цьому випадку можна обговорювати вплив на реальний центр тяжіння РФ у цій війні. Він полягає в її «віддаленому» — в розумінні більшості росіян — характері. Завдяки цьому віддаленню громадяни РФ не так болісно сприймають втрати, невдачі, а головне — вартість цієї війни в усіх її розуміннях. Переконливим прикладом правильності такого підходу в поточному році є успішні зусилля ЗС України з фізичного перенесення бойових дій на тимчасово окуповану територію АР Крим. Йдеться про серію успішних ракетних ударів по кримським авіабазам противника, перш за все — по аеродрому «Саки». Завдання ЗС України на 2023 рік — зробити для росіян та в інших окупованих територіях ці відчуття гострішими, природнішими й цілком відчутними, попри значну відстань до цілей», — наголошують генерали.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»