Німецькі системи IRIS-T вже в Україні, чекаємо американські NASAMS, — Резніков

Україна просить ФРН продати одинадцять батарей ЗРК Iris-T SLM

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що в Україну прибули німецькі ЗРК IRIS-T.

«В Україні розпочалася нова ера протиповітряної оборони. ЗРК IRIS-T із Німеччини вже тут. На підході американські NASAMS. Це лише початок. І нам потрібно більше. Немає сумнівів, що Росія є терористичною державою. Існує моральний обов’язок захищати небо над Україною, щоб урятувати наших людей», — написав він у твіттері.

Нагадаємо, що загалом ФРН планує поставити Україні чотири батареї ЗРК IRIS-T SLM. Крім того, на сайті федерального німецького уряду зазначається, що наразі доступний бюджет на три додаткових системи IRIS-T SLM. За планом перша система IRIS-T SLM мала надійти у жовтні, постачання ще однієї очікується до кінця року, решти двох — у 2023 році.

Система IRIS-T SLM (організаційно один комплекс це батарея) складається з радіолокатора спостереження, центру управління та трьох пускових установок на яких готові до запуску 24 зенітні керовані ракети.

Україна просить ФРН продати одинадцять батарей ЗРК Iris-T SLM

ЗРК Iris може перехоплювати винищувачі, гелікоптери та безпілотники в радіусі 40 кілометрів і на висоті 25 кілометрів. Також можуть бути перехоплені ракети малої дальності та керовані ракети, якими зараз Росія обстрілює українські міста.

Раніше повідомлялось, що Україна подавала до німецького уряду заявку щодо придбання у німецької промисловості одинадцяти батарей зенітних ракетних комплексів Iris-T SLM, яка вважається однією з найсучасніших і дорогих систем ППО.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»