93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів

93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів

Холодноярці показали бойову роботу свого нового озброєння — французького нарізного міномета MO-120-RT-61, переданого українській армії Королівством Бельгія.

Фото оприлюднила пресслужба 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».

«Ось так незвичайно і красиво виглядає робота нового французького нарізного міномета MO-120-RT-61. Холодноярці продовжують бити російських окупантів під Бахмутом. І завдяки іноземній допомозі роблять це точніше та ефективніше», — повідомила пресслужба.

Бойову стрільбу фотографували Костянтин і Влада Ліберови.

93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів 93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів 93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів 93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів

120-мм міномет Mortier Rayé Tracté Modèle F1 (MO-120 RT), також відомий за ім'ям свого оригінального виробника Brandt Thomson MO-120-RT-61. На озброєння найшов у 1973 році, наразі виготовляється компанією Thales. Перебуває на озброєнні у близько 20 країнах.

Максимальна дальність вогню міномета, залежно від боєприпасів, які мають дію еквівалентну дії 155-мм артилерійського снаряда, становить від 7 до 13 км. Його обслуговує розрахунок з 6 осіб, максимальна скорострільність становить 6–10 пострілів за хвилину.

MO-120 RT використовує стандартні міни НАТО з дальністю 8,2 км і PRPA (RAP-Rocket Assisted Projectile) з дальністю 13 км.

Україна отримала ці міномети від Бельгії. Щонайменше чотири мали передати у листопаді.