![93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhOVmE_XjMQksBqS32pEjD-DPq-vwmdDc-BFxoZ-hqesWTMUpAPPDv18YsB4UCszRh5kQKPnvOQjF7x2H9CZCrSOyM8M9WRyGeLHVg3lhhbe5pyFF9Zwj436kxMCeaLP89gTGoc-DF1YkPJoLhaQruXf4NdgRV7k68yr4fHaleK47B1oglIvN6FLqz6/s1600/0.webp)
Холодноярці показали бойову роботу свого нового озброєння — французького нарізного міномета MO-120-RT-61, переданого українській армії Королівством Бельгія.
Фото оприлюднила пресслужба 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».
«Ось так незвичайно і красиво виглядає робота нового французького нарізного міномета MO-120-RT-61. Холодноярці продовжують бити російських окупантів під Бахмутом. І завдяки іноземній допомозі роблять це точніше та ефективніше», — повідомила пресслужба.
Бойову стрільбу фотографували Костянтин і Влада Ліберови.
![93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgMn-COKX9bGxNntKooIbhVY5sI8A3qRpScCf5nSabMBUIszAG_6o22gOmGwbgfKlysJOMDj5rsGlfLQFOEysSzWaP4WQUuTF76HIUizRlrOSivK3F6xt8HkTWDDNjOmGshs1e5JGSh-pnsUiosOB-VAcjWcmHCSFx6OtwpCzYlAt4B_IE85gW-m4V9/s1600/2.jpg)
![93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIvR0wPRGcfOhv_RJSYVnNrSOII-IiQwRZkfy6YYPLS8diEhNUXNeHYKe1sPlhH2mqzhYdUyIasPvTsvfC4szbh5eb7gT1daeWOkxNJebfCuYmZ6mFosDuL8-iZ8NDnc5W68JdzCjAtL20mfq8Mf-JIMgXSldjFFlS6OJluuUkxTwuxW9x8Kijxsmo/s1600/3.jpg)
![93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9KTn2oDxmrUIOiROGjXJI3URUoZ0Y01EwFN4F5k1OKAIpLuqJDriZ-3i0FhODqK6-EIJeJYLlymwQsfTxVAO3898YAR9YIMoaNqAKjSULSADuN6xRAKJ8cKr4HyOSE3DR4EmyeqJ3rsXqHZAO9BsUr4SX69NItIMmYAtNc_S9z7MnqAErsVBSQMLy/s1600/4.jpg)
![93 бригада продемонструвала роботу французьких мінометів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEht5sIW3tsoopXr4dWY86AgSk_RCVZ_Qg-4iAMUkWfrtyloaW2ov8ZO5ABYrjSaTrOljF6o1tAtoPKDsQExE58af4DbuPJ3tJIx5vOS8dzZebqCm875z3e6uRCwjjx0spL4-dox8wqOozSCmU2bepwTQdp92cZ6lSP6lAZP_z232V2I3O8pcoE4Metq/s1600/1.jpg)
120-мм міномет Mortier Rayé Tracté Modèle F1 (MO-120 RT), також відомий за ім'ям свого оригінального виробника Brandt Thomson MO-120-RT-61. На озброєння найшов у 1973 році, наразі виготовляється компанією Thales. Перебуває на озброєнні у близько 20 країнах.
Максимальна дальність вогню міномета, залежно від боєприпасів, які мають дію еквівалентну дії 155-мм артилерійського снаряда, становить від 7 до 13 км. Його обслуговує розрахунок з 6 осіб, максимальна скорострільність становить 6–10 пострілів за хвилину.
MO-120 RT використовує стандартні міни НАТО з дальністю 8,2 км і PRPA (RAP-Rocket Assisted Projectile) з дальністю 13 км.
Україна отримала ці міномети від Бельгії. Щонайменше чотири мали передати у листопаді.