Зарплати військових значно зміняться, — офіційно

грошове забезпечення

Міністерство оборони офіційно оголосило про скасування виплати надбавки у 30 тисяч гривень за воєнний стан. Натомість обіцяли підвищити саме грошове забезпечення військових.

При цьому розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється, вони й надалі отримуватимуть додаткові 100 тисяч гривень, — повідомляє Міноборони України.

Нагадаємо, що з моменту оголошення воєнного стану і до сьогодні всі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, отримували додаткову грошову винагороду 30 тис. грн, а військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових діях — 100 тис. грн.

З 1 лютого 30-тисячну надбавку більше не отримуватимуть військовослужбовці, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковики і курсанти ВВНЗ.

Водночас повідомляється, що з метою підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, вже з 1 лютого 2023 року будуть збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців так, щоб мінімальний його рівень для Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України, становив не менше ніж 20 100 гривень (наразі грошове забезпечення солдата без надбавки складає близько 13 тисяч гривень).

Тобто солдат, який не перебуває на передовій, отримуватиме 20 100 грн замість 43 000 грн.

Нагадаємо, що раніше мобілізованим військовослужбовцям скасували виплати (збереження) заробітних плат за місцем роботи до мобілізації, саме через введення надбавки у 30 тисяч гривень. Основним мотиватором тоді було — зняти тягар виплат з роботодавців.

Наразі причиною припинення виплати надбавок називають необхідність оптимізувати видатки Державного бюджету України. Водночас це рішення може спонукати до звільнення зі служби військовослужбовців, які мають на це право, проте продовжують служити.Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, продовольчого, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців»