Військові можуть отримати «надбавку за наступ»

грошове забезпечення

Робоча група, створена, щоб врегулювати питання які виникли після скасування та спроби повернення «тридцятки», подала пропозиції щодо змін у грошовому забезпеченні військових.

Про це повідомляє вебпортал Верховної Ради України.

Нагадаємо, що у квітні Верховна Рада схвалила повернення військовим надбавки у 30 тисяч гривень незалежно від місця служби. Комітет з нацбезпеки та оборони був проти, але депутати проголосували «за». Долю надбавки мав вирішити Президент, який мав підписати або ветувати закон, проте влада просто заблокувала закон. Постанову, яка блокує повернення доплат вніс народний депутат від партії «Голос» Володимир Цабаль.

З метою розробки змін до законодавства та врахування «можливих негативних наслідків прийнятого Верховною Радою України законопроєкту (реєстр. №8312)» була створена робоча група.

І ось, ця група, що складається з представників депутатських фракцій, голів комітетів, представників Міноборони, Генерального штабу, Мінфіну, силових, розвідувальних та правоохоронних органів, 5 травня обговорила комплекс питань, пов’язаних із грошовим забезпеченням військовослужбовців та виплатою додаткової винагороди, зокрема, щодо:

  • підвищення рівня заробітної плати особам, призваним на строкову військову службу (не нижче рівня мінімальної заробітної плати);
  • збільшення розміру стипендій курсантам вищих військових закладів та закладів освіти, які мають військові навчальні підрозділи (не нижче рівня стипендій цивільних вишів);
  • підвищення рівня грошового забезпечення інструкторів;
  • уніфікації оплати праці військовослужбовців усіх структур сил оборони і безпеки в контексті запровадження єдиного стандарту (порядку) грошового забезпечення;
  • виплати додаткової винагороди, зокрема, створення законодавчих підстав для стимулювальних виплат для проведення наступу.

Робоча група також обговорила проблемні питання виплат компенсації членам сімей військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти, та індексації пенсій військовослужбовцям.

Крім того, було запропоновано врегулювати питання реєстрації у військових підрозділах транспортних засобів з правим розташуванням керма в період дії воєнного стану та спростити процедуру списання відповідної техніки.

Окремо обговорювалося питання звільнення з військової служби деяких категорій військовослужбовців.

Результатом спільної роботи має стати так званий «стимуляційний пакет» законодавчих змін щодо впорядкування вказаних питань.