Держава витратить 14 мільйонів на новорічні комедії

комедійні серіали

Поки українці збирають гроші на дрони, Міністерство культури вже придумало як весело зустріти Новий рік, і замовило знімання комедійних серіалів за 14 млн гривень.

Відповідно до інформації оприлюдненій у системі публічних закупівель «Прозорро» дві угоди на створення серіалів укладені 12 липня ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» і «UATV російською» Міністерства культури та інформаційної політики, повідомляють Наші гроші.

Фірма «Рікі-Тікі-Таві» за 10 млн грн має створити серіал у жанрі новорічної комедії під робочою назвою «Санаторій «Незабудка». Йдеться про чотири серії по 46 хвилин. Режисер, сценарист і мова невідомі. Вартість включає написання/адаптацію сценаріїв за 280 тис. грн і частковий технологічний цикл виробництва: підготовчий період за 4,46 млн грн, знімальний період за 4,92 млн грн і монтажно-тонувальний період за 329 тис. грн. Хвилина знімального періоду коштує 26 740 грн, тобто кожна із серій на цьому етапі обійдеться у 1,23 млн грн.

Фірма «Ай К’ю» за 4 млн грн має створити двосерійний серіал у жанрі різдвяної комедії під робочою назвою «Позивний «Санта». Режисер, сценарист і мова також невідомі. Вартість включає написання/адаптацію сценаріїв за 140 тис. грн і частковий технологічний цикл виробництва: підготовчий період за 2,03 млн грн, знімальний період за 1,71 млн грн і монтажно-тонувальний період за 171 тис. грн. Цього разу хвилина знімального періоду коштує 18 580 грн, тобто кожна із серій на цьому етапі обійдеться у 855 тис. грн.Київським ТОВ «Рікі-Тікі-Таві» володіє і керує Оксана Іванюк, продюсерка і сценаристка комедійного серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія» (2020). Ще вона володіє ТОВ «Поліґон Філм» разом з Мирославом Латиком з Франківщини, режисером фільмів «Халепа на 5 baksiv» (2019), «Максим Оса та золото Песиголовця» (2022) та «Королі репу» (2023).

Також вона є засновницею ТОВ «Ай К’ю» сама і ТОВ «Ай К’ю Продакшн» з громадянами Білорусі Сергієм Атрощенком і Віктором Медведським, зареєстрованими в Україні. Останні володіють ТОВ «Команда ЧП» із білорусами Антоном Азізбекяном, Олексієм Поляковим, Павлом Кривчиком, Анатолієм Чайковським, Євгенієм Сморигіним і Дмитром Танковичем.

Це учасники мінської команди КВК «ЧП», окрім Азізбекяна, відомого як продюсер Сергія Михалка. Команда «ЧП» перебралась в Україну. Танкович також є актором «Дизель шоу».

Фірма «Рікі-Тікі-Таві» вперше отримала підряд, а «Ай К’ю» у 2021 році отримала державну підтримку Держкіно у сумі 3,07 млн грн на документальні фільми «Іван і Марта» і «Плай».