Бойові сержанти зможуть стати офіцерами без вищої освіти

Чи зможе сержант стати офіцером без вищої освіти?

Сержанти, які воювали не менш як три місяці та три місяці перебували на офіцерських посадах тепер можуть стати офіцерами без обов'язкової до цього умови — вищої освіти.

Такі офіцери упродовж пів року після закінчення воєнного стану повинні будуть пройти курс військової підготовки за своїм напрямом.

Також з 30 до 32 років підвищено граничний вік для підписання офіцерського контракту, громадянами, які завершили курс військової підготовки при вищих військових навчальних закладах.

Відповідні зміни до статті 20 закону «Про військовий обов’язок і військову службу» народні депутати ухвалили ще 20 березня. Проте Президент підписав закон лише 18 липня.


Читати також: Підписано закон про звільнення тимчасово непридатних


Зокрема внесені такі зміни до 20-ї статті згаданого закону (наведено текст в новій редакції):

1. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

...

військовослужбовці, резервісти, військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу, громадяни призовного віку, особи, які здобули вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, віком від 20 до 32 років та які успішно завершили курс військової підготовки офіцерського складу у вищому військовому навчальному закладі або військовому навчальному підрозділі закладу вищої освіти, — на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу;

...

3. У період дії воєнного стану на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу приймаються особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, не менше трьох місяців брали безпосередню участь у воєнних (бойових) діях та не менше трьох місяців успішно виконують службові обов’язки на посадах осіб офіцерського складу, перелік яких визначається відповідно Міністерством оборони України та іншими центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Особи офіцерського складу, зазначені в абзаці першому цієї частини, не пізніше шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану проходять курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності.

...


Читати також: На війну потраплять всі, пересидіти не вийде, — комбат