10 000 дронів-камікадзе для Сил оборони України

FPV-дрон

Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим», фандрейзингова платформа UNITED24 і monobank™ стартували проєкт «Операція «Єдність». Мета — забезпечити Сили оборони України 10 000 FPV-дронів із боєкомплектом на загальну суму 235 мільйонів гривень.

Дрони партнери придбають за кордоном, в Україні їх дообладнають бойовими частинами за 50 мільйонів гривень. Закупівлю та передачу дронів-камікадзе у війська здійснюватиме Фонд «Повернись живим».

«Операція «Єдність» — це наша відповідь на один із найбільш масових зараз запитів від війська — ударні дрони-камікадзе. Спільно з UNITED24 і monobank™ ми не просто придбаємо 10 тисяч FPV-дронів: всі вони матимуть бойову частину — кумулятивні та осколково-фугасні боєприпаси. Такі ударні дрони якісно показали себе на полі бою, знищуючи десятки одиниць ворожої бронетехніки та випалюючи сотні окупантів із їхніх укріплень», — коментує Тарас Чмут, директор Фонду «Повернись живим».Партнери проєкту також додали спеціальні лоти для тих, хто зробить внесок на дрони-камікадзе через monobank. Виграти можна, до прикладу, прапор, піднятий у нещодавно звільненому селі П’ятихатки на Запоріжжі, зустрічі з амбасадорами UNITED24, 100 платинових карток mono, на п‘яти із яких лежать 100 000 гривень та ін.

«Від початку повномасштабної війни через банки mono на благодійність було зібрано 25 мільярдів гривень. Водночас ми бачимо, наскільки важче стало і благодійникам, і фондам, які допомагають Україні під час великої війни. Тож ми не лише поєднуємо зусилля, але й додаємо до збору лоти, які мають його підсилити й стати нашим способом сказати «дякуємо» усім тим, хто продовжує підтримувати українську армію», — каже Олег Гороховський, співзасновник monobank™.