![206](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwHpVC0yIL-sbzbE5_1hAqDL04dBgB8wuG8E4U3z_Xg7Eu17cDMatOTdONP4Q4vWB-_Da28ddhy2PzqkFsA4eKrWTvrL1tXFJtSLc5nfZ6z1QKUWp88XivJP0omZScp9y2RR5m05stRA11FLh_lDNyYJEtudhn4f_ZurwrdRG8pbQL7O4LVx1mUxgB64Y/s1600/0.webp)
Рік не з'явилися на службі — ДБР повідомило про підозру в ухиленні від служби чотирьом військовослужбовцям 241-ої бригади ТрО, троє з яких є депутатами Київської міськради.
Йдеться про депутатів Ігоря Хацевича та Олега Левченка від депутатської фракції Політичної партії «Європейська солідарність», а також Михайла Терентьєва від фракції «УДАР».
«Встановлено, що солдати однієї з військових частин, троє з яких мають статус столичних депутатів, а ще один – помічник депутата Київради, впродовж року не з’являлись на військову службу», — йдеться у заяві Державного бюро розслідувань.
![206](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuHL9wx_cRcQwbnoWPdd-TZ3W_8Hs1eq3A2pV3Q5DB1m9FebQgKEQqVH-OfRTvgDZCJCVtCVjofBN2riCvCWdDVt4wvraaAPLKUFq5dUp-AaB3vsnpuIG_Skt5MMP0-CVTJbuzCBtldPhxryHadm-8A9IZgXV0Oa9ZxK6i0ezxXv5h63gZHmesfd9nNlM/s1600/8.jpg)
Зазначається, що підозрювані оформили собі відрядження до Київської військової державної адміністрації. При цьому депутати отримували грошове забезпечення у військовій частині, де нібито проходили службу.
Військовослужбовці підозрюються в ухиленні від несення обов’язків військової служби, що вчинене групою осіб за попередньою змовою (ч. 4 ст. 409, ч. 2 ст. 28 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
У партії «Європейська солідарність» заявили, що «ухилянти переслідують добровольців».
“ |
Сьогодні, до річниці призначення Татарова і за його вказівкою, слідчі ДБР оголосили звинувачення депутатам нашої фракції Олегу Левченку та Ігорю Хацевичу, які проходять службу в одній з військових частин Києва і нещодавно повернулися зі Словʼянська.
Пред’явивши підозру цим військовослужбовцям, ДБР вийшло як за рамки Закону, так і здорового глузду. Ми підкреслюємо, йдеться про наших колег-добровольців, які з перших годин повномасштабної агресії 24 лютого 2022 року взяли до рук зброю, записалися у 206 батальйон Територіальної оборони й стали на блокпостах на захисті Києва. Тобто звинувачення стосується періоду, коли загроза для столиці минула і ці військовослужбовці отримали НАКАЗ командира відбути у розпорядження ВЦА Києва. І цей наказ виконувався, бо не був скасований до їхнього переведення в інший батальйон 29 березня 2023 року. Прикметно також, що саме ДБР, співробітники якого за добу до повномасштабного вторгнення спалили всі документи та звалили з Києва в район Личаківського суду Львова, не бачить тих депутатів місцевих рад і колишніх чиновників влади, які реально ні дня не служили в ЗСУ, а звинувачує в «ухилянні від військової служби» реальних військовослужбовців-добровольців! |