Прикордонники отримають доступ до реєстру з інформацією — хто ігнорує повістки ТЦК

кордон

При перевірці осіб, які виїжджають за межі України прикордонники зможуть користуватися інформацією Єдиного державного реєстру призовників і військовозобов’язаних, який ведуть територіальні центри комплектування.

У Державній прикордонній службі повідомили, що вже певний час триває робота щодо налагодження інформаційного обміну між базою даних служби та Єдиним державним реєстром призовників і військовозобов’язаних, насамперед щоб унеможливити спроби незаконного перетину кордону осіб, які використовують підробні документи.

Повідомляються, що наразі тестується програмне забезпечення, а також обговорюються критерії допуску представників ТЦК до бази даних ДПСУ та навпаки.

Так територіальні центри комплектування зможуть отримати актуальну інформацію про тих хто виїхав за кордон, натомість прикордонники бачитимуть чи дійсно громадянин отримував документи, які пред'являє на кордоні, а також знатимуть чи особа не розшукується ТЦК у зв'язку з неприбуттям за повістками.

Зазначимо, що згідно з Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів», громадяни зобов’язані подавати до органу ведення Реєстру (тобто ТЦК) достовірну інформацію про свої персональні дані. Крім того, згода військовозобов’язаних на обробку їхніх персональних даних для цілей Реєстру не потрібна.