![5 штурмова бригада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjrNOVblMb3u-Xul-xPQCe3s00hdGsOHOaP9Ba5eouNdMJAugMG8C-OSSj13GWQVMcd9avHM3kafQpNDVBQJpiI8sScxid9QgC0TdhXcvD76gSlUpVgZd8nqYscHpY1hjoYNfrYNNX6BIpe_tHMqgEhyphenhyphenJhcNkHqp40r6nqk6vOLgZpx4H_CfuTKzpAnsUk/s1600/5.webp)
П'яту штурмову бригаду ЗСУ відмічено за зразкове виконання завдань під час захисту територіальної цілісності та незалежності України.
Указом Президента України № 607/2023 від 29 вересня 2023 року військовій частині А4010 присвоєне почесне найменування «Київська». Надалі вона іменуватиметься — 5-та окрема штурмова Київська бригада Сухопутних військ Збройних Сил України.
![Яковенко](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEglLFQW5TpADnM1a6SlfcIJj2kEmeP20t-1YJ_FNKhEgdFh1Oyg6oBhYfHY8zGqhqxGVwNfCcabWdynAZ3Eqdi03OhV_v5z1VwK2MIq9nS9xNFEczoBNIx5mMq-Ptr2DF3rIuze_m_SgcxeW4dzxa0LGzkAMcNwPh6LRuJ7MrZuo7WfSv5H8ubIcZ_yI-k/s1600/1.jpeg)
Військова частина була створена у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення російської федерації, як 5-й окремий штурмовий полк (5 ошп). У 2023 році полк було переформовано у бригаду, до якої також увійшов 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар», створений у травні 2014 року, як батальйон тероборони.
24 лютого 2023 року, під час проведення у Києві пам'ятного заходу до річниці повномасштабного вторгнення російських загарбників, бригада отримала Бойовий Прапор.