В ЗСУ формують 10-ту гірсько-штурмову бригаду

UA

21 вересня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція, на якій військові анонсували створення нової бойової одиниці - 10 гірської штурмової бригади.

Про причини її створення розповіли начальник організаційно-мобілізаційного управління оперативного командування "Захід" Сухопутних військ полковник Віктор Кевлюк, та Герой України, командир 10-го окремого гірсько-піхотного полку підполковник Василь Зубанич, який стане командиром 10 огшбр.

Полковник Віктор Кевлюк розповів журналістам:
"Міністром оборони України прийнято рішення: сформувати нову гірську штурмову бригаду під номером 10. Місцем її дислокації стане Коломия.

Ми маємо завдання подивитися, що там залишилося з військових об'єктів, провести реконструкцію та переобладнання казарм. Після цього будемо готові прийняти на контрактну службу близько тисячі добровольців.

Крім бойових спеціальностей, потрібні люди з навичками водіїв, механіків, медиків і навіть фінансистів. Ми пропонуємо достойну заробітну платню, повний соцпакет, можливість отримати освіту та відповідне підвищення у званні за бюджетні кошти"
За словами Василя Зубанича, основною метою створення бригади є захист від гіпотетичних територіальних претензій на Буковину з боку Румунії. Втім, це лише плани на майбутнє - в умовах війни з Росією при потребі бійці майбутньої 10 огшбр відправляться в зону АТО. Підполковник також натякнув, що є ще одна територія, де можуть знадобитися бійці, які вміють добре воювати в горах - Крим.
"Я служив з багатьма вихідцями з Прикарпаття і можу сказати, що це надійні бійці. Дуже сподіваюся на патріотизм хлопців з Івано-Франківщини, який я вже бачив в ділі.

Ми пропонуємо багато можливостей - наприклад, сержанти зможуть отримати звання молодшого лейтенанта, пройшовши короткі курси. Мінімальна заробітна платня становитиме 4800 гривень, а ще бійці отримуватимуть 25% надбавки - так звані "гірські". Нам потрібно захищати Україну! Ми будемо раді бачити в наших рядах спортсменів, досвідчених туристів, скелелазів та інших людей, що мають навички ведення дій в горах.

Наша бригада стане елітою з еліт, її створення повинно бути завершено до 30 жовтня"


Довідка:

Зубанич Василь Зубанич, підполковник. Герой України. 09.02.1983 року народження, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Голятино.

Виконує бойові завдання з травня 2014 року. В якості командира 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади пройшов через Новоанновку, Нижне Тепле, станицю Луганську, Макарове, Щастя, Луганський аеропорт, Дебальцеве та низку інших населених пунктів Луганської та Донецької областей.

У складі штурмової групи тактичної групи «Північ» здійснював прорив до Луганського аеропорту для подальшого прикриття та забезпечення відходу підрозділів з оточення. Під час бою отримав осколкове та вогнепальне поранення. Незважаючи на це, відмовився від госпіталізації й продовжував керувати діями підрозділу, тим самим піднявши бойовий дух і моральний стан військовослужбовців. Проявив високий героїзм та мужність, ставлячи життя підлеглого особового складу вище власного. (фото © Роман Ніколаєв)Використані джерела:
styknews.info
Телеканал НТК (You-Tube)
Указ Президента України від 23.03.2015 № 163/2015 «Про присвоєння В.Зубаничу звання Герой України»
Адміністрація Президента України у Facebook