США передали Україні контрбатарейні радарні системи AN/TPQ-36 і AN/TPQ-49

США передали Україні контрбатарейні радарні системи AN/TPQ-36 і AN/TPQ-49

Вчора, 2 липня, Сполучені штати Америки передали Україні 4 контрбатарейні радарні системи AN/TPQ-36 та 10 радіолокаційних систем AN/TPQ-49.

Церемонія передачі відбулася в міжнародному аеропорту «Бориспіль» (Київська область) за участю Президента Петра Порошенка і посла США в Києві Джеффрі Пайєтта.

Глава держави зазначив, що ми отримуємо новий пакет воєнної допомоги від американських партнерів. «Це є найсучасніші контрбатарейні станції, назву яких уже добре вивчили в українських військах. Сьогодні контрбатарейні станції – ефективні станції – дуже допомагають українським військам боронити рідну землю», – сказав Президент.

За його словами, ці станції допоможуть українському солдату «бачити кожен постріл російсько-терористичних військ».

«Я хочу підкреслити, що українці порох тримають сухим. І як тільки виникає загроза наступу, я нікому не раджу перевіряти українські війська на те, який термін нам буде потрібен для того, щоб вивести артилерію і дати відсіч агресору», – сказав Порошенко, додавши, що ці станції будуть служити «додатковим стримуючим бар'єром».

Контрбатарейна радарна система AN/TPQ-36 призначена для визначення позицій мінометів, артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню противника на дальності від 14,5 до 24 км, одночасно може виявляти і супроводжувати в повітрі до 99 ракет і снарядів.

Читати також: РЛС контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36

Система AN/TPQ-49 може визначити позиції мінометів противника на дальності до 10 км, одночасно може виявляти і супроводжувати в повітрі до 10 снарядів, крім того, може визначити місце, з якого ведеться вогонь ракетних і артилерійських систем в діапазоні від 50 м до 10 км.

Україна немає аналогів цих радарів. У порівнянні з наявною у ЗC України радіолокаційною станцією АРК-1М «Рись» станція AN/TPQ-36 має більшу дальність та сектор розвідки і дозволяє одночасно вести розвідку на площі, яка більша за площу розвідки АРК-1М у 3,5 – 4 рази/

Системи, які перебували в США на зберіганні, передані Україні безкоштовно.

Президент назвав символічним передачу США контрбатарейних радарів ЗCУ напередодні важливої події Варшавського саміту країн НАТО, який відкриється у наступну п’ятницю.

Нагадаємо, що раніше, США вже передавали Збройним Силам України 20 РЛС контрбатарейної боротьби AN/TPQ-48A LCMR.