![Краз Спартан ВДВ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi2URsvQk8Bg7-UaALwDZm7BBLbMDZhDXGQQfwmQ47qYR_7zhPzP3XX_EQYWtJjyaRxM336gPkofyW8KrlF3zBDvUke9LTKpZeUUNsxypvUwOlF-TzXapHfR1h6ZJQUynr8Kyu9LNHolj4/s1600/spartan650.jpg)
Підрозділи Збройних Сил України, які беруть участь у міжнародному військовому навчанні «Rapid Trident-2016», прибули на Львівщину зі своєю штатною технікою.
Зокрема, десантно-штурмовий підрозділ ВДВ, оснащений сучасними бронеавтомобілями українського виробництва КрАЗ «Спартан».
29 червня, десантники отримали наказ здійснити марш на техніці у визначений район Міжнародного центру миротворчості та безпеки, де особовий склад підрозділу мав приступити до подальшого відпрацювання тактичних завдань.
Порівняно невелику відстань: близько 15 кілометрів понад 100 десантників на десяти бронеавтомобілях подолали за лічені хвилини. Броньовики десанту просувались дорогами полігону стрімко. До слова, машини добре «йшли» не лише по асфальту, але й по «ґрунтовці».
— Такі комбіновані тренування, коли свою «класність» підвищують не лише бійці підрозділу, але й водії, надзвичайно корисні. Адже від того, наскільки водій бронемашини вправляється із багатотонною машиною, залежить маневреність підрозділу та життя особового складу. Особливо у бойовій обстановці. Тому командування, коли планує тактичні заняття обов’язково із елементами залучення штатної техніки підрозділу, — розповів солдат Олександр Іващук, який перебував за кермом одного із бронеавтомобілів.
Загалом, військові водії досить схвально відгукуються про витвір кременчуцьких автомобілебудівників. Боєць-десантник навів приклад, коли у 2015 році, у районі АТО «броня» вхопила колесом закладену диверсантами протитанкову міну. Броньований «Спартан» врятував життя екіпажу та десанту всередині машини.
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України