У Павлограді в рамках проекту НАТО відбудеться утилізація 1 млн протипіхотних мін ПФМ-1

пфм-1

Сьогодні, 23 листопада, в м. Павлоград Дніпропетровської області, Міністерством оборони України анонсоване знищення протипіхотних мін ПФМ-1С (міни з пристроєм самоліквідації), яке здійснюється в Україні як елемент проекту НАТО зі знищення звичайних боєприпасів, стрілецької зброї та легких озброєнь і протипіхотних мін типу ПФМ-1.

Елемент ПФМ був доданий до проекту демілітаризації на прохання України з метою підтримки нашої держави у виконанні нею своїх зобов’язань по Оттавській конвенції.

Беручи до уваги поточні можливості і потужності та об’єми фінансування, проект спрямований на підтримку України в знищенні 3 мільйонів мін.

У січні 2012 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО з технічного обслуговування і постачання (NAMSO) про демілітаризацію стрілецької зброї і легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1.

У лютому 2013 року було підписано Рамкову угоду щодо знищення протипіхотних мін ПФМ-1 між Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA), МОУ України та Павлоградським хімічним заводом. За короткий період було знищено 332 352 мін.

В грудні 2014 року між NSPA та ЄС було підписано Угоду про дотацію Євросоюзом у розмірі 1,8 M євро в проект зі знищення протипіхотних мін ПФМ-1.

24 вересня 2015 року NSPA підписало додаткову угоду (ДУ) до існуючої Рамкової угоди щодо знищення протипіхотних мін ПФМ-1 про зміну/збільшення загальної вартості до 3.689 M євро. В цій угоді відображено узгоджену зміну розподілу витрат (1,08 євро для Проекту від НАТО і 0,25 євро -від України за міну) і збільшення в кількості від 3 млн протипіхотних мін ПФМ до 3,33 млн.

Контрактор, Павлоградський хімічний завод, був підтриманий Норвегією на двосторонній основі: Норвегія надала фінансову допомогу для модернізації інсеніратору для знищення мін ПФМ-1 на Павлоградському хімічному заводі (1M USD).

У рамках проекту НАТО надав додаткову фінансову підтримку на відновлення обладнання для демілітаризації — закуплено секцію обертової печі (на загальну суму 29.860,66 євро). Розробка, проектування та виготовлення додаткового обладнання для демонтажу нових типів носіїв мін, а також закупівля, монтаж і постійне використання системи відеоспостереження також буде забезпечено Цільовим фондом НАТО.

Станом на 12 жовтня 2016 року, загалом було знищено 975.312 протипіхотних мін типу ПФМ-1.

Починаючи з середини листопада, Державне підприємство «Науково-виробничий комплекс» Павлоградський хімічний завод" готовий приступити до знищення нового типу протипіхотних наземних мін — ПФМ-1С (міни з пристроєм самоліквідації).Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua