Держприкордонслужба отримала техніку вартістю понад 2 мільйони євро в рамках проекту СУРКАП

23.11.16
ДПСУ Житомир передача техніки фото © dpsu.gov.ua

Вчора, 22 листопада, в Житомирі, Державній прикордонній службі України були передані технічне обладнання та транспортні засоби вартістю понад два мільйони євро.

Ця технічна допомога є частиною другої фази міжнародного проекту СУРКАП, що зміцнює потенціал прикордонного відомства України із захисту та охорони державного кордону. Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Загалом в рамках другої фази проекту СУРКАП-2 Державній прикордонній службі України передано 25 позашляховиків «Volkswagen Amarok Pickup Trendline», 6 мінібусів «Volkswagen T6 Kombi», 45 мотоциклів «Enduro PR4», 10 квадроциклів «Outlander L Max 570 DPS», 30 тепловізійних бінокулярів «Archer TGX-8/75-640», 4 комплекти системи бездротового спостереження «Defendec» та майже 70 пар бігових лиж.

«Сьогодні ми маємо честь отримати від Європейського Союзу технічні засоби охорони кордону на загальну суму 2,2 мільйони євро. Сучасне обладнання та транспортні засоби, придбані в рамках другої фази проекту СУРКАП, допоможуть підрозділам Північного регіонального управління забезпечити надійну охорону українсько-білоруського кордону», – сказав Василь Серватюк.

Друга фаза регіонального проекту ЄС «Підвищення потенціалу у сфері охорони кордону та двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю» розпочалася в квітні 2014 року. Загальний бюджет проекту, порівно розділений між двома країнами, становить 5,35 мільйонів євро. Проект також співфінансується Міністерством закордонних справ Румунії, МОМ та прикордонними відомствами України та Білорусі. До весни 2017 року проект підвищить ефективність захисту кордону між Україною та Білоруссю завдяки закупівлі обладнання, візитам до ЄС для обміну досвідом, семінарам щодо інтегрованого управління кордонами.

Секторальний менеджер Представництва ЄС в Україні Стефан Далгрен наголосив: «Ми повинні бути впевнені, що кордони з сусідніми країнами захищені. Сьогоднішня передача обладнання уже не перша. У нас дуже тісна співпраця з Держприкордонслужбою, яка розпочата з 2000-х років. Дані дії дають зрозуміти, що ЄС вбачає дуже велику важливість України». При цьому він додав, що прикордонна служба України показує один з найкращих рівнів в роботі серед інших вітчизняних служб.

ДПСУ Житомир передача техніки ДПСУ Житомир передача техніки фото © dpsu.gov.uaВикористані джерела:
Офіційний веб-сайт Державної прикордонної служби України dpsu.gov.ua