Замість двох комплектів польової форми на рік - чотири, та бронежилети за родами військ

спорядження

З 2017 року терміни носіння польової форми одягу та спеціальних костюмів буде зменшено удвічі. Про це під час брифінгу з питань стану та перспектив тилового забезпечення повідомив начальник Тилу Збройних Сил України генерал-майор Іван Гаврилюк.

- Таким чином, літні костюми військовослужбовці отримуватимуть на три місяці, тобто чотири комплекти на рік, а костюми спеціальні, які використовують танкісти, артилеристи та інші спеціалісти, до чиїх обов’язків входить обслуговування техніки, - два комплекти на рік, - пояснив генерал-майор Іван Гаврилюк.

Він повідомив, що 2017 року планується опрацювати весь перелік бойового спеціального комплекту уже з врахуванням специфіки родів військ.

- Наприклад, скажімо, черевики з високими берцями для розвідників будуть з врахуванням особливостей їхніх завдань, - зазначив начальник Тилу Збройних Сил України і додав, що специфіка проходження служби в різних родах військ стосуватиметься й іншого спорядження.

Так, планується розширити асортимент бронежилетів. Зокрема, для розвідників, танкістів, військовослужбовців Сил спеціальних операцій тощо.

Читати також: У Збройних Силах будуть літні та зимові берці

Раніше, оборонним відомством повідомлялось, що Центром розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України були розроблені нові предмети зимового комплекту речового забезпечення.

Новий зимовий одяг (куртка і штани) має вітро- й вологозахисні властивості. Ще одна новинка — зимова шапка, якої раніше не було на забезпеченні, а як шапки носилися підшоломники. Нова шапка вовняна, зсередини для зручності носіння вона підшита флісом.

спорядження фото: na.mil.gov.ua

У новій зимовій куртці використовується тканина з пінним мікропористим покриттям, завдяки чому матеріал «дихає» і водночас не пропускає воду, якщо, звичайно, не стояти тривалий час під зливою. Змінена конструкція рукава, тобто прибрані шви, через які просочувалася вода. Замість накладних кишень з’явилися прорізні для більш зручного використовування їх, коли військовий одягнений у бронежилет. Змінився склад тканини для підкладки внутрішньої куртки — поліамід замість поліестеру, а як утеплювач тепер використовується поліефірне неткане полотно на спанбонді, що є легшим та зручнішим у догляді за вовнопон, який застосовувався раніше.

спорядження спорядженняфото © na.mil.gov.ua

Модифікована також і літня польова форма, де збільшено ширину рукавів (тепер їх можна без проблем закочувати), змінилися комір та форма об’ємних складок на спині. Штани стали ширшими знизу, що дозволяє без проблем носити їх поверх берців, а для кращої фіксації на нозі з’явилася текстильна застібка (липучка).

Крім того, до норм забезпечення військовослужбовців уведено костюм флісовий. Це окремий елемент речового майна, який в холодну пору вдягається під польову форму. Вже виготовлено близько 40 тисяч таких костюмів, найближчим часом вони надійдуть до району АТО.

форма та спорядження ЗС Українифото © na.mil.gov.ua

Удосконалення також зазнала натільна білизна. Раніше були нарікання, що вона після прання розтягувалася і втрачала форму. Нова розробка, як стверджують у Центрі РСМЗ ЗСУ, є більш якісною, до того ж вона має властивості термобілизни. 10 тисяч комплектів із тих 15, що становлять потребу АТО, вже поставлено на склади тилових служб.

форма та спорядження ЗС України форма та спорядження ЗС України форма та спорядження ЗС України фото © Aleksey Ganziy

Крім того, були доопрацьовані взуття, куртка флісова, шапка, білизна для холодної погоди та демісезонна.Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua