Нові протигази ЗВП-01У допущені до експлуатації в ЗСУ

12.09.17
Ukrainian Military Pages

Міністерством оборони України, зважаючи на останні події в світі та нагальну потребу Збройних Сил України в сучасних протигазах, було сплановано та успішно проведено польові та лабораторні випробовування загального військового протигазу ЗВП-01У.

За результатами випробовувань Міністр оборони своїм наказом допустив загальний військовий протигаз ЗВП-01У до експлуатації у військах, а сам протигаз повністю відповідає вимогам стандартів EN 136 (ClassIII) NATO Triptych.

Допуск до експлуатації зразка військової техніки на особливий період здійснюється згідно Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час особливого періоду, введення надзвичайного стану та у період проведення антитерористичної операції, затв. ПКМУ від 25.02.2015 №345.

Днями Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного першою отримала ЗВП-01У від офіційного представника компанії Gumàrni Zubŕĺ (Чеська Республіка) в Україні — ПП «НВПП Спаринг-Віст Центр», для впровадження у навчальний процес.

Ukrainian Military Pages

«Мені дуже приємно передати цей протигаз саме до Національної академії, адже це справжня кузня фахівців нового українського війська, передовий вищий військовий навчальний заклад України» — зазначив директор-генеральний конструктор Юрій Сторонський, керівник однієї із провідних фірм України щодо радіаційного, хімічного, біологічного захисту співпартнер передових підприємств країн НАТО в даній галузі.

За словами старшого викладача кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення підполковника Костянтина Хомяка наявність цього зразка в Національній академії дозволить на більш високому рівні готувати майбутніх офіцерів, адже курсанти мають змогу вивчати поряд із наявними засобами захисту в ході вивчення навчальної дисципліни «Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів (у тому числі екологія)» сучасні та перспективні зразки.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Ukrainian Military PagesЧитати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Національної академії сухопутних військ

довідник озброєння і військової техніки