Дощ «підмочив» боєздатність російської армії

Ukrainian Military Pages

З 17 вересня 2017 року розпочався другий етап стратегічного командно-штабного навчання ЗС Російської Федерації та Республіки Білорусь «Запад-2017».

Активна фаза цього навчання проводиться одночасно на шести військових полігонах Російської Федерації та п’яти військових полігонах Республіки Білорусь, що дозволяє приховати реальний масштаб залучення до нього військ (сил), який значно перевищує офіційно анонсований.

Станом на 19 вересня 2017 року реальна чисельність учасників усіх заходів, які проводилися в рамках «Запад-2017», оцінюється у 120 тис. осіб, понад 10 тис. од. бойової техніки, близько 100 літальних апаратів та близько 40 кораблів/підводних човнів різного класу.

Найбільші за обсягом військові маневри сплановані на 18-20 вересня 2017 року:

  • на території Російської Федерації – на 33-му загальновійськовому полігоні Західного ВО «Луга» у Ленінградській області, полігоні 336-ї бригади морської піхоти берегових військ Балтійського флоту «Хмелевка» та загальновійськовому полігоні «Павенково» Балтійського флоту у Калінінградській області, а також 714-му полігоні повітрянодесантних військ «Красные Струги» у Псковській області;
  • на території Республіки Білорусь – на 227-му загальновійськовому полігоні «Борисівський» (Мінська обл.) та полігоні «Брестський» 38 одшбр сил спеціальних операцій.

Передбачалося, що під час фінальної частини навчань президенти Російської Федерації та Республіки Білорусь спільно відвідають один із полігонів на території Росії. Однак внаслідок зростання протестних настроїв у Білорусі, пов’язаних із проведенням навчань «Запад-2017», та через зухвалу поведінку російських військовослужбовців по відношенню до громадян Білорусі, президент О. Лукашенко скасував свою поїздку до Росії та прийняв рішення спостерігати за навчанням виключно на полігоні у Білорусі.

Таким чином, 18 вересня 2017 року на 33-му загальновійськовому полігоні Західного ВО «Луга» у Ленінградській області для вищого військово-політичного керівництва РФ (президент В. Путін, міністр оборони С. Шойгу, начальник ГШ генерал армії В. Герасимов) було продемонстровано показовий тактичний епізод ведення маневреної оборони та перехід у наступ.

До участі у ньому залучалися підрозділи 25 омсбр (Владимирский Лагерь, Псковська обл.), 138 омсбр (Камєнка, Ленінградська обл.) зі складу 6-ї загальновійськової армії (Санкт-Петербург) та 2 мсд (Калінінець) зі складу 1-ї танкової армії (Одинцово, Московська обл.), підрозділи ракетних військ і артилерії, ППО, ПДВ, оперативно-тактичної та армійської авіації Західного ВО.

Підтримку дій військ з повітря здійснювали три бомбардувальники Ту-22МЗ зі складу 52 вбап (Шайковка), 22 вбад (Енгельс).

За відгуками іноземних спостерігачів, ефективність дій сухопутного та особливо - повітряного компоненту військ, залучених до навчання, була суттєво зменшена та «зіпсована» через сильний дощ в районі навчань.

Також було зірвано проведення запланованої на 18 вересня 2017 року висадки тактичного десанту в районі Крючково (Тверська обл.), що розташований на відстані 600 км від полігона «Луга».

Російські медіаресурси також співали гучні дифірамби застосуванню на навчаннях нових танків Т-90М і Т-80БВМ, які виконували виключно пасивну, рекламну функцію. Крім того, російські ЗМІ намагалися приховати ракетний залп бойового вертольота по глядачах навчань.

Натомість для підтримання бойової готовності та протидії можливим провокаціям з боку російських військових, відповідно до плану, триває стратегічне командно-штабне навчання Збройних Сил України «Непохитна стійкість-2017», до якого також залучаються інші військові формування України. Здійснюється нарощування спроможностей органів військового управління щодо управління військами (силами) під час перегрупування, ведення оборонних, стабілізаційних та бойових дій. У ході практичних дій українські військові демонструють високу польову виучку та бойові можливості.Використані джерела:
Персональний сайт Олександра Турчинова

Техніка російських окупантів на Донбасі