![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoBiUWGtXrHuLbvrc5CgZU9BXWPyxBdx6WZQQDniAOoHHAAaN2ljJIV6BRq84fQmGrNnrTa_mXeGPvCvtZFQFOahHUVXdcxruYTPPvjp4o9ky8Jed-HVxhfAbCOcJsg4HwUbmUKzyIEtth/s1600/ump-btr4m_580x250.png)
Українські бронетранспортери-амфібії БТР-4М продовжують успішно експлуатуватися підрозділами морської піхоти Індонезії та брати участь в регулярних тренуваннях військових.
Надійність, багатофункціональність та простота експлуатації, за словами індонезійських військових, – основні переваги українських бойових машин. Індонезійське видання Detik News підготувало спеціальний репортаж про експлуатацію морпіхами новітньої української техніки.
В ході тренувань членами одного з екіпажів БТР-4М були спеціалісти ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова" та представники компанії "СпецТехноЕкспорт", що входять до складу ДК "Укрборонпром".
Українські фахівці навчали морпіхів тонкощам маневрування на плаву БТР-4 в умовах високої хвилі. Після цього представники українських підприємств з представниками Міністерства оборони Індонезії спостерігали за навчальними стрільбами морпіхів на військовому полігоні.
Також для військових Морського корпусу Індонезії важливим є той факт, що після маршу гірською місцевістю, чи то руху вузькими асфальтованими вулицями БТРи без будь-яких змін в конфігурації здатні не лише долати водні перешкоди, а й перепливати морем десятки кілометрів.
Більше того, під час маневрування на хвилях до 1 метра рух бойових машин залишається плавним та стабільним. Таких характеристик досягнуто завдяки вдалої конструкції БТР-4М та якісної ізоляції кузова.
Варто зазначити, що з початку 2017 року п’ять БТР-4М успішно пройшли всі тестові випробування, взяли участь у стокілометровому марші в умовах тропічного клімату та гірського рельєфу, та були прийняті на експлуатацію корпусом Морської піхоти Індонезії.
Виробництво та поставка бойових машин відбулася в рамках контракту, підписаного на початку 2014 року між Міністерством оборони Індонезії та українським державним зовнішньоторговельним підприємством "СпецТехноЕкспорт", яке входить до складу ДК "Укрборонпром".
![ua](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRdR1rBAHnTxXXMwvJkNcNvGDYiAvFt7VMyBi0IywVpCEK7oXKMVI0nOPCHPAQ54Dt2kq3hVJC7KKQWsEjeBf6VjADVRI5EdkQOoZW1hE9thvOYPPDu8AQV7t_fpxhdwBui_wHNx3aSbg4/s1600/2ua.png)
![en](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzj7QrUPNppxz2ky-wAUUew_ZMFJhybhXLWpbUNvoHxoD7ONGneT40J2Xlqr69BlsrMnCajmcqJ_91spsv05baptrJy0tEzFQ5sLG_hqI_fd7zW8eqrf5FM61ewpjJi56qQqmmTaqzpiVP/s1600/2en.png)
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДП «Спецтехноекспорт»