Затримана група осіб, яка знищила стратегічний радіопередавальний центр у Броварах

Затримана група осіб, яка знищила стратегічний радіопередавальний центр у Броварах

У п’ятницю, 30 березня, у прокуратурі Київської області відбувся спільний брифінг прокурора Київської області Дмитра Чібісова та начальника СУ ГУНП в Київській області Сергія Рекуна.

Дмитро Чібісов під час брифінгу повідомив подробиці припинення діяльності злочинної організації, яка незаконно привласнила земельну ділянку ДП «Радіопередавальний центр» площею понад 115 га, а стратегічне обладнання центру для держави, за допомогою якого радіосигналом було покрито 95 % відсотків території України, знищила.

Він підкреслив, що співробітниками прокуратури Київської області та слідчого управління ГУНП в Київській області за оперативного супроводження співробітників Головного управління по боротьбі з корупцією і організованій злочинності СБУ затримано 7 осіб, серед яких троє адвокатів, колишній в.о. керівника концерну «РРТ», екс-керівник Держспецзв’язку України, колишній в.о. начальника Держгеокадастру в Київській області, колишній арбітражний керуючий та директор ДП «Радіопередавальний центр».

Ukrainian Military Pages

За попередньою змовою, вказані особи, упродовж 2013 року незаконно привласнили земельну ділянку ДП РПЦ площею понад 115 га в м. Бровари вартістю майже 120 млн грн.

Крім того, зловмисники за півроку до незаконної анексії АР Криму, окупації Донецької та Луганської областей, попри існуюче мобілізаційне завдання на передачу радіосигналу в особливий період часу, незаконно знищили працююче обладнання ДП «Радіопередавальний центр» за допомогою якого радіосигналом було покрито 95 % відсотків території України, у тому числі окуповані території.

«Спільними зусиллями правоохоронніх органів вказана незаконна діяльність осіб була припинена. До спецоперації залучено біля 200 співробітників правоохоронних органів, проведено понад 2 десятка обшуків, які проходили на території Київської, Черніговської, Одеської областей та в м. Києві" – повідомив Дмитро Чібісов.

«На території колишнього Радянського Союзу всього було лише три таких об’єкта – один з них це РПЦ в м. Бровари» – наголосив прокурор Київської області.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages
фото © atbrovary.org

За процесуального керівництва прокуратури Київської області 7 затриманим особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки вчиненому у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації) КК України.

На даний час за клопотанням прокуратури Київської області підозрюваним у Шевченківському райсуді обираються запобіжні заходи. Так, діючому адвокату обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Запобіжний захід організатору злочинної організації повинні обирати у суботу, 31 березня, в Шевченківському районному суді столиці.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram


Використані джерела:
Прес-служба прокуратури Київської областіinfo