У профільному комітеті Верховної Ради обговорили проблеми пенсійного забезпечення військових

Ukrainian Military Pages

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів 4 квітня слухання на тему: «Проблеми пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У слуханнях взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного фонду, профспілкових об’єднань, громадських організацій, в тому числі тих, які представляють інтереси пенсіонерів силових структур.

Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін наголосив, що з 2008 року не проводилося належного підвищення розмірів військових пенсій. Останнє і єдине з того часу рішення про перерахунок військових пенсій приймалось у 2012 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012р. №355.

«Сьогодні Уряд звітує про ухвалення Постанови «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103, відповідно до якої з 1 січня 2018 року підвищуються розміри пенсій для військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Однак, запропонований цією постановою перерахунок пенсій має одноразовий характер і не може системно вирішити проблему осучаснення розмірів військових пенсій, призначених у минулі роки», - зазначив С.Каплін.

За його словами, 554 тисячі військових пенсіонерів стали заручниками цієї ситуації.

Заступник голови Комітету Сергій Куніцин у виступі акцентував увагу на необхідності створення робочої групи, яка напрацювала б узгоджені пропозиції щодо вирішення проблем пенсійного забезпечення та інших питань, які хвилюють військових, зокрема, одноразової грошової допомоги, надання пільг учасникам АТО, створення профільного Міністерства у справах ветеранів тощо.

В обговоренні взяли участь народні депутати Н.Веселова, А.Немировський і О.Сугоняко.

У виступах народні депутати зазначили, що сьогодні особливо важливо зберегти довіру до держави з боку тих, хто її зараз захищає, про чиє майбутнє забезпечення ми повинні уже зараз подбати.

Заступник Міністра соціальної політики М.Шамбір переконаний, що без системного вирішення питання неможливо належним чином підвищити розміри пенсій військовим та погодився з тим, що ухвалена Урядом постанова №103 не є досконалою, але наголосив, що це є тільки першим кроком з боку Уряду.

В обговоренні активну участь прийняли представники профспілкових та громадських організацій військовослужбовців та пенсіонерів силових структур, які висловлювали невдоволення тим, що при розробці законопроекту про перерахунок військових пенсій та розгляді і схваленні постанови №103 фактично не відбувся соціальний діалог між урядовою стороною і представниками громадськості.

Представники громадськості підтримали пропозицію про створення робочої групи, в якій вони візьмуть участь та їм буде надана можливість висловити свою позицію стосовно змін у пенсійному забезпеченні силовиків. Інакше, на їх думку, чекати справедливої пенсії буде марно, і таке відношення до військових пенсіонерів спонукатиме звільнитися до 40 тисяч офіцерів.

Підсумовуючи обговорення, Сергій Каплін наголосив на необхідності продовження такого діалогу та на обов’язковому врахуванні позиції представників громадських організацій, силових відомств та народних депутатів при розробці змін пенсійного законодавства.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram


Використані джерела:
Прес-служба Апарату Верховної Ради України