Уряд схвалив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу до 2028 року

Ukrainian Military Pages

Кабінет Міністрів України, вчора, 20 червня, схвалив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України до 2028 року.

Головною метою Стратегії є трансформація оборонно-промислового комплексу (ОПК) України, посилення його спроможності щодо повного та якісного задоволення потреб Збройних Сил України, реагування на внутрішні та зовнішні виклики, а також створення умов для виробництва конкурентоспроможних на світовому ринку озброєнь і військової техніки.

Документ систематизує всі середньострокові реформи, які вже здійснюються в рамках державних цільових програм, із довгостроковими пріоритетами державної військово-промислової політики. Стратегія дає старт другому етапу реформи оборонно-промислового комплексу України. Крім того, документ визначає шляхи розвитку промислових спроможностей на довгострокову перспективу.

«Перетворення в рамках Стратегії мають стати більш ґрунтовним і полягають у фундаментальних зрушеннях в управлінні державною власністю, переформатуванні роботи багатьох суб’єктів промисловості, адаптації їх до європейських норм та принципів роботи», – проінформував заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко.

Стратегія розрахована на період у десять років із переглядом основних напрямів її реалізації у 2023 році, або у разі істотних змін умов функціонування економіки та зміни стратегічних пріоритетів загальнодержавної політики.

Нагадаємо, що раніше, Уряд своїм розпорядженням від 20 січня 2016 року № 19-р. схвалив Концепцію Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року, а розпорядженням від 14 червня 2017 №398-р визначив основні напрями розвитку озброєння та військової техніки на довгостроковий період.