Farnborough Airshow 2018: стратегічні домовленості та інтеграція у світовий ринок авіабудування

FARNBOROUGH AIRSHOW 2018: стратегічні домовленості та інтеграція у світовий ринок авіабудування

Підприємства авіабудівного кластеру ДК «Укроборонпром» взяли участь в авіасалоні Farnborough International Airshow 2018, який проходив з 16 по 22 липня у передмісті Лондона.

Під час авіасалону вдалось досягнути стратегічних домовленостей з провідними авіабудівними компаніями з США, Швейцарії, Туреччини та інших країн, які дозволяють ефективно інтегруватись у світовий ринок авіабудування.

Однією з головних подій для українського літакобудування стало підписання Генеральної угоди між ДП «Антонов» та Aviall Services, Inc., підрозділом компанії Boeing.

Угода дозволяє налагодити тісну взаємодію у виробництві модернізованих літаків Ан-148, Ан-158, Ан-178, сімейство яких матиме позначення Ан-1X8 NEXT. В рамках цієї кооперації Aviall Services, Inc. забезпечить закупівлю та постачання на ДП «Антонов» широкої номенклатури комплектуючих виробів для серійного виробництва цих літаків та забезпечення їх післяпродажної підтримки у майбутньому.

Також, під час Farnborough Airshow, ДП «Антонов» та швейцарська компанія AIR-ION Technologies SA уклали домовленість про налагодження партнерства у розробці, випробуваннях, сертифікації та серійному виготовленні гібридних та повністю електричних безпілотних літальних апаратів. Вони будуть на базі модульної уніфікованої багатофункціональної платформи розробки компанії AIR-ION Technologies SA для виконання різноманітних цивільних та військових задач.

FARNBOROUGH AIRSHOW 2018: стратегічні домовленості та інтеграція у світовий ринок авіабудування

Попередньо заплановано виробництво чотирьох типів БПЛА з максимальною злітною вагою 1500 кг та крейсерською швидкістю 185 км/год.

Поетапно йде розвиток і міжнародного проекту Ан-188, який розробляється в тісній кооперації з Turkish Aerospace Industry. Наразі планується фіналізація створення юридичних документів щодо формування спільного підприємства з метою розробки, побудови та випробувань літака. Турецька сторона вже найближчим часом представить їх на розгляд український стороні.

Ан-188 – проект військово-транспортного літака, який передбачає повну вестернізацію всіх комплектуючих, впровадження сучасних та надійних технічних рішень, а також повну відповідність стандартам НАТО, як в частині обладнання, так і в питанні тактики застосування літака.

Закладені у проект рішення дозволяють створити перспективний військово-транспортний турбореактивний літак вантажопідйомністю до 50 т. Він зможе перевозити військову техніку всіх видів, військове та будівельне обладнання, вертольоти, до 300 солдат, а також гуманітарні вантажі, палети та контейнери. Ан-188 матиме можливість базуватися на різних аеродромах, в тому числі – на ґрунтових, та сідати на короткі смуги, довжиною лише 600-800 м. Це значно розширює кількість аеродромів, з яких він може застосовуватись, що забезпечує високу ефективність нової машини.