![Другий «Кентавр» спущено на воду Другий десантний «Кентавр» спущено на воду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgfzW73knppWG4hC8Dfb6oVZdYZPEx0p1ApAPPHXJkvF38lP6b0-KCZ4kr0LVI4AJFmncJPBObqCBBZXsbSzfRhFvTx-CWHU4scMLKngB2zvr_NQ2yY9fbAbqubBEjD2vGzw21m-cKHeEE/s1600/kentavr-boat-2.png)
Сьогодні, 20 вересня, заводом «Кузня на Рибальському» спущено на воду, ще один десантно-штурмовий катер проекту 58503 типу «Кентавр».
Це вже другий катер цього типу з двох закладених на київському суднобудівному підприємстві 28 грудня 2016 року на замовлення Міністерства оборони України. Нагадаємо, що головний катер було спущено 14 вересня.
![Другий «Кентавр» спущено на воду Другий десантний «Кентавр» спущено на воду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEheQlY9eLAILuoGFFUZBXthg69wqyamWWFAEyIraSnB9TGcNdeIqvZaiJ98PqxrUliub8b9FqHYW5ONYzhpYLSmH8jLdRJP2NGwGn7len-74WJhwXE83wY-IfcbShPgzoXN1dxZe3MgxNY/s1600/6.jpg)
— Цей катер започаткував серію таких бойових одиниць, ми вже маємо два спущених на воду катери та очікуємо на продовження, — зазначив начальник штабу — перший заступник командувача ВМС контр-адмірал Андрій Тарасов.
![Другий «Кентавр» спущено на воду Другий десантний «Кентавр» спущено на воду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiimSDJgXS2YbhUSX1WQw1lCWVjOhyQ3HgZPtL-P0jVhYqUd3yqtwj-vteFhR2lx6yTt-MWnigSKM3fiarvTOpNIYDGA0-MjWuWOWbAOpPBeJNmWZH23cF_vjZW5hbQMTE5wsHX2lIg8qQ/s1600/7.jpg)
Хрещеною матір'ю катеру та берегинею його екіпажу, стала старшина Юлія Мединська, яка проходила службу в феодосійському 1-му батальйоні морської піхоти. У 2014 році Юлія не зрадила присязі й вийшла на материкову частину де продовжила службу.
Спуск катерів є продовженням будівництва серії катерів в рамках Державної цільової програми розвитку озброєння і військової техніки на період до 2021 року, повідомляє Міноборони.
![Другий «Кентавр» спущено на воду Другий десантний «Кентавр» спущено на воду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgZ_o5lndamKuNmq7ws81El9JDX30NP-BGrYUwDDjhOG75-FE3Ja6kkm-wCWOaFJTXoCtJecyvRcwf-eZeVL_4B1IVpSMVMqyC0utlyzfIy5wvcVAXbKo9JTMaCCaNKSuBKOr1k9J365Cc/s1600/9.jpg)
![Другий «Кентавр» спущено на воду Другий десантний «Кентавр» спущено на воду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWx6GKBSdHZuV2-K_7U_hYXYMhQKX_2WWgBcvt9Q51rMmeJTKlhFJz_Qe39_xTHMAHzfcAw4WRUF7kBNedIrEb22laS_PliAhx39zLS4DpHEk6miS4syf-Nz3DxLIWxhqMD5eojayOmso/s1600/8.jpg)
![Другий «Кентавр» спущено на воду Другий десантний «Кентавр» спущено на воду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhFzbAlraQMIkAridICnUWnrfRQ4dGlR6edV0ObiLiHBnMpk9tybYdSPBhVvxFyQSrLiWag2ECY_rHoJTdsIZUjzL_3dxsZJCN3VXtAI52ecUKcUyXyEFXTnFyPGdzVdZ19lcglUI3U6Xs/s1600/1.jpg)
Як повідомив начальник управління кораблебудування КВМС капітан 1 рангу Василь Радчук в інтерв'ю Радіо Свобода, перший «Кентавр» ще перебуває на київській «Кузні на Рибальському», біля «стінки для добудови», де на катері встановлюють основне і додаткове обладнання.
Процес триватиме кілька тижнів, після чого розпочнуться швартовні і продовжаться заводські випробування. Протягом трьох-чотирьох тижнів «Кентавр» перебазується до Одеси.
– Коли починали працювати над створенням нашого «Кентавра», як прототипи розглядали шведський CB 90 і російський «Раптор». Маючи детальну інформацію щодо обох проектів десантно-штурмових катерів, дійшли до висновку, що за наших умов ефективними вони не будуть. Вони алюмінієві, легко «прошиваються» кулями та осколками. «Кентавр» ми зробили броньованим, з трьома бойовими модулями, що стабілізовані і можуть працювати на будь-якій швидкості малого корабля.
Також він зазначив, що десантомісткість українського десантно-штурмового катера – 36 осіб, таким чином одного «Кентавра» достатньо для доставки посиленого взводу морської піхоти. При цьому, зауважує Василь Радчук, морпіхи розміщуватимуться в комфортних умовах, у спеціалізованих штурмових кріслах.
Більше інформації про катери проекту 58503 »»
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Військово-Морських Сил Збройних Сил України