Три фрегати типу «Oliver Hazard Perry» для ВМСУ

Три фрегати типу «Oliver Hazard Perry» для ВМСУ

У Генеральному штабі ЗС України розглядають питання передачі ВМС американських фрегатів типу «Oliver Hazard Perry» – зокрема визначились що будуть просити три одиниці.

Про це повідомляє «Фокус» з посиланням на джерело в Генеральному штабі ЗСУ.

Будемо брати. Дорого, але в нашому випадку інших варіантів немає, будувати з нуля такі кораблі ще дорожче і довго. Поки немає точної інформації, два або три фрегата ми можемо отримати. Наскільки мені відомо, питання обговорюється на дипломатичному рівні. Діалог був ініційований після заяви спецпредставника Курта Волкера про зняття ембарго на поставки зброї в Україні

Минулого тижня, Сполучені Штати Америки, у рамках військово-технічної допомоги ЗС України, запропонували передати ВМСУ фрегати класу «Oliver Hazard Perry», які знаходяться у розпорядженні ВМС США. Кораблі можуть бути передані за програмою «Надлишкове майно» (Excess Defense Article) Агентства Міністерства оборони США з питань співробітництва в галузі безпеки (DSCA).

За словами співрозмовника «Фокуса», Київ наполягатиме на отриманні трьох фрегатів, щоб уникнути повторення ситуації, що склалася в Польщі.

Три кораблі – це можливість планування. Якщо перший знаходиться на ремонті, другий – на бойовому чергуванні, третій – готується заступити на службу. У поляків два таких фрегата, якщо один в ремонті, то на другий зростає навантаження. Наскільки мені відомо, вони зараз шукають шляхи покупки ще одного фрегата такого типу

Нагадаємо, що 18 жовтня спецпредставник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер заявив, що США скасували ембарго на поставки зброї для України.

Читати також:Рятувальне судно «Олександр Охрименко» стане водолазною базою ВМСУ