![Десятки пусків зенітних ракет, дослідні випробування та грошові сертифікати](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiVi0pej4ETB2GF3evz3PUlFsxpoOZTEdEHbTrvd85C9gY45nG6dTSqWWeSNlCcklwC1aUkq6EGmFo8dk9HYbTMJ5PRBmHuiFekH5zlvLbHUk17ikDWaQrmeZfSC46Q6IbnDh59uzNMYRw/s1600/bsnr-9s32.png)
Понад 30-ть зенітних ракет було випущено із семи типів зенітних ракетних комплексів С-300ПС, С-300ПТ, С-300В1, «Бук-М1», «Оса-АКМ», С-125М1 та С-125-2Д1.
У Херсонській області на державному полігоні «Ягорлик» успішно завершено бойові стрільби підрозділів зенітних ракетних військ Повітряних Сил та військ протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗС України.
Спочатку робота по реальних цілях – літаках, з імітованими пусками ракет, а вже 1-2 листопада роль реальних мішеней зіграли БПЛА ВР-3 «Рейс». Майже всі цілі – знищено.
Серед ЗРК типу С-300, перше місце посів уманський 2014-й зенітний ракетний дивізіон С-300В1 первомайського полку, який уперше в історії здійснив пуски із штатного озброєння. Друге місце за ракетниками ЗРК С-300ПТ із м. Нікополь, а третє – посів дивізіон С-300ПС із Київщини.
Переможці отримали від командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-полковника Сергія Дроздова грошові сертифікати на суму 150, 100 і 50 тисяч гривень відповідно.
Серед зенітних ракетних дивізіонів «Бук-М1» кращими стали обидва підрозділи 223-го зенітного ракетного Теребовлянського полку із м. Стрий, що на Львівщині. Вони отримали сертифікати на суму 150 та 90 тисяч гривень.
Як це було – в сюжеті прес-центру Командування Повітряних Сил ЗС України.
Нагадаємо, що за інформацією прес-служби Командування Повітряних Сил, на полігоні також відбулись визначальні відомчі випробування ЗРК С-125-2Д1 (від НВП «Аеротехіка-МЛТ»), контрольні льотні випробування ракет до ЗРК С-125М1 (від КБ «Луч» і НВП «Радіонікс»), державні випробування модернізованого ЗРК «Оса-АКМ» та перевірка технічного стану ЗРК «Куб», «Тор» та ракет до них.
![Пункт бойового управління (УНК-2Д) ЗРК С-125-2Д1 Печора-2Д](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiVemuiYBukD_NoM6k-fOwRXDmolW073IULQ0bEitSD0Ro4l6LZVbEBPN5oa4fsIam0e89DW4ek6wbkXuSv7F_C3xhmB7ztj0TFikgb31InGqjbxPfqBlK9etHVsRCQam5qt-hzUST4Jzk/s1600/23b.jpg)
Використані джерела:
Прес-центр Командування Повітряних Сил ЗС України